Opravě mostu v Pasekách přeje počasí

, autor: Jiří Endler

Již druhý měsíc pokračuje oprava frekventovaného mostu na Paseckém náměstí v Jablonci.

Po úvodních problémech, jež se vyskytly v souvislosti s rozvody inženýrských sítí, které nebyly v plánech znázorněny, nyní pokračují práce podle harmonogramu.

„Klimatické podmínky nám přejí a započaté práce zatím nekomplikuje počasí. Inženýrské sítě byly přeloženy. Na základě této skutečnosti jsme provedli aktualizaci harmonogramu stavby. Podle tohoto plánu by měly být práce hotovy do konce listopadu,“ sdělil Pavel Kozák, vedoucí oddělení správy komunikací.

Jednoho z kontrolních dnů, které se na stavbě pravidelně konají, se zúčastnil Miloš Vele, náměstek primátora, jenž se podrobně seznámil s průběhem prací. „Je potřeba, aby bylo vše do zimy dokončeno, neboť se jedná o strategický most. Je to jediný přístupový bod do Pasek pro dopravní obslužnost této části města,“ zdůraznil Miloš Vele.

Podle Kozáka by měl být i vzhledem k blížící se zimě termín dodržen. „Nyní probíhá betonáž obvodových základů a pokračují další betonářské práce. Na přelomu listopadu dojde k vybetonování desky a následně k položení povrchu a osazení zábradlí,“ nastiňuje postup prací Kozák. Rekonstrukci paseckého mostu financuje statutární město Jablonec nad Nisou a provádí ji Technické služby Jablonec.

(end)

Vytvořeno 4.11.2013 15:30:13 | přečteno 1162x | Petr Vitvar