Íčko i přebalovací pult v centru

, autor: archiv JM

První místo, kde najdou na nezbytnou dobu zázemí a soukromí maminky s malými dětmi, se v září otevře v Eurocentru Jablonec. O prostor se podělí s Informačním centrem mládeže Střediska volného času Vikýř.

„To spojení – rodiny i informačního centra mládeže – se mi zdá velmi dobré a přínosné. Bude to místo, které bude prostoupené rodinnými potřebami po celý den,“ usmívá se náměstkyně Soňa Paukrtová.

Prostor v sousedství cestovní kanceláře v ulici Jiráskova bude opticky rozdělený na část, kde budou moci maminky v klidu přebalit či nakojit svá batolata, zatímco v té veřejné bude proudit čilý informační ruch.

„Prostor pro mládež, by měl tedy odpovídat jednomu ze způsobů výtvarného vyjadřování současných mladých lidí, aby se tu tak cítili dobře. Proto bude vyzdoben obrázky v jejich výtvarném jazyce,“ vysvětluje náměstkyně Soňa Paukrtová a dodává: „Rádi bychom otevřeli pro veřejnost obě části, a to jak koutek pro děti, tak informační centrum pro mládež, ve druhém zářijovém týdnu. Obě pak budou otevřena zdarma každý pracovní den od 10 do 17 hodin.“

(jn)

Vytvořeno 2.9.2013 14:28:22 | přečteno 1295x | Petr Vitvar