Vele: Budovu v Anenské vrátíme státu

, autor: Markéta Hozová

Jablonecký magistrát v loňském roce seskupil odbory do jediné budovy – radnice, čímž uvolnil prostory v domu v Anenské ulici, které město využívalo od roku 2007.

„Budovu jsme převzali po zrušení okresních úřadů v roce 2007 od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM),“ říká náměstek primátora Miloš Vele. Na základě možnosti rozšířit prostory byl do objektu v Anenské ulici přesunut odbor humanitní, a to oddělení sociálně právní ochrany dětí a oddělení sociálních služeb a zdravotnictví.

„Původně sídlila tato oddělení v budově na Mírovém náměstí, kterou sdílela společně s Úřadem práce. Po čase bylo do Anenské ulice přesunuto z radnice i oddělení hmotné nouze – původně oddělení sociálních dávek. Hmotná nouze byla posléze přesunuta pod působnost Úřadu práce,“ pravil dále Vele.

„Plánovalo se, že objekt projde rozsáhlou rekonstrukcí, náklady byly plánovány na desítky milionů korun. Rozhodli jsme se v rámci restrukturalizace umístit pracoviště magistrátu a všechny odbory do budovy radnice a dům vrátit ÚZSVM. Tím jsme ušetřili náklady za plánovanou rekonstrukci, ale i za provoz budovy, který nás stál ročně zhruba milion korun,“ sdělil tajemník magistrátu města Marek Řeháček.

Kromě toho občané získali přívětivější uspořádání jednotlivých pracovišť. V současné době dům v Anenské ulici využívá probační a mediační služba, kterým prostor pronajímá majitel – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

(end)

Vytvořeno 31.1.2013 9:55:21 | přečteno 1266x | Petr Vitvar