Dům Musilových je v majetku města

Ke zdárnému konci vede dlouholetý spor mezi statutárním městem Jablonec a exmanžely Musilovými, původními vlastníky domu v ulici 5. května. Po mnoha jednáních se podařilo najít shodu a vleklý spor ukončit dohodou.

„Vlastníkem domu je v katastru nemovitostí zapsáno statutární město Jablonec,“ říká s potěšením náměstek primátora Miloš Vele, jenž jednání vedl a při nástupu do funkce bylo pro něho vyřešení sporu jednou z priorit.

Jednání se oproti původnímu plánu protáhla, neboť na majetek dnes již bývalých manželů byly uvaleny tři exekuce. „Musela se uzavřít dohoda, že z částky, kterou město Musilovým vyplatí (3 + 3 miliony), budou zaplaceny nejprve pohledávky a teprve potom se majetek převede. To se stalo a počátkem srpna začala paní Musilová s rekonstrukcí domu v ulici Skřivánčí 12, který dostala směnou za dům v ulici 5. května,“ vysvětluje dále Vele.

Následně zveřejnila Rada města na úřední desce informaci o prodeji objektu. „Ředitelství silnic a dálnic si nechává zpracovat znalecký posudek a během čtrnácti dnů přijde s nabídkou, za kolik od nás dům odkoupí. Věřím, že k celé transakci i k demolici dojde ještě v letošním roce,“ věří Miloš Vele.

(end)

Vytvořeno 3.9.2012 16:02:51 | přečteno 1432x | Petr Vitvar