Fara – výtahová šachta, fasáda, obklad

, autor: archiv JKIC

Otevření bývalé fary veřejnosti se pomalu blíží, ale stavebních a navazujících prací v souvislosti s vybavením interiéru je stále mnoho.

Obnova fasády postupuje úspěšně a dům opět dostává svou staronovou hodnotnou tvář. V květnu pokračovaly stavební práce na jižní a východní straně fasády. Došlo i na čištění základového kamene a stavebníci se postupně začali zaměřovat na detaily. Na západní straně byl vybourán vchod z budovy v 2. n. p. do otvoru výtahové šachty. Jeho zpevnění si vyžádalo opět vnitřní stehování navazujícího rohu.

V podkroví dochází k posledním zásadním úpravám – napojení konstrukce výtahové šachty a přípravě pro instalaci klimatizace pro budoucí památník.
Nadále pokračovaly obkladové práce v sociálních zařízeních a technických místnostech. Na schodišťových podestách byl položen půdní dlaždicový obklad. Komíny byly opatřeny kovovými stříškami proti dešti a byla provedena oprava prosakování dehtu. Započaly také repase dveří a oprava barokních dveřních rámů.

Stavební atmosféru zpříjemnily v květnu žlutavé květy původních přesazených azalek v přilehlé zahradě.

V následujícím čísle našeho seriálu bychom Vás již rádi seznámili s tím, co budete moci ještě do konce tohoto roku v novém Domě manželů Scheybalových navštívit.

Pokud máte k tomuto tématu nějaké dotazy, pište nám, prosím, na e-mailovou adresu: info@jablonec.com.

(JKIC)

Vytvořeno 10.7.2012 15:17:00 | přečteno 1592x | Petr Vitvar