Jablonecký měsíčník - červnové číslo internetové verze radničního zpravodaje pro občany města Jablonce nad Nisou
Tištěná verze ke stažení: Jablonecký měsíčník 06/2012,
Příloha JM 06/2012 - Kontakty magistrátu
Snad každý Jablonečan, zvláště ten ze Žižkova Vrchu, někdy procházel bývalým parkem známým spíše pod názvem „sjezdovka”. Možná se při své procházce pozastavil nad jeho neutěšeným stavem. Ten by se měl v blízké budoucnosti radikálně změnit.
Letní sezona na přehradě Mšeno v Jablonci nad Nisou oficiálně začala v sobotu 2. června. Až do 2. září bude provoz na přehradě zabezpečen pro návštěvníky tak, jak je již od roku 2008 tradicí. Na bezpečnost návštěvníků, a to jak na hladině, tak i na přilehlých prostranstvích bude opět dohlížet Vodní záchranná služba Českého Červeného kříže (VZS ČČK), skupina Jablonec nad Nisou, a to denně od 9.00 do 19.00 hodin. Ve dnech s výrazně „letním“ počasím bude tato doba prodloužena až do 21.00 hodin.
Na nastávající letní období je naplánována v centru města Jablonec nad Nisou oprava pěší zóny a schodiště před radnicí. V ulici Lidická v Jablonci pokračují práce na opravě mostu, které by měly být dokončeny do 31. července letošního roku.
Již počtvrté se ve středu 16. května 2012 v Jablonci slavil Mezinárodní den rodiny.
Poté, co byl na objektu bývalé fary, posouzen statický průzkum, začalo se na vnějších stěnách objektu se zpevňováním stěn – tzv. stehování. Před přípravou omítky se důkladně vyčistily plochy i jednotlivé spáry.
Vojenský inženýr Aleš Gilar sloužil v armádě takřka 25 let. U Městské policie Jablonec n. N. pracuje od června roku 2008. Od roku 2009 je okrskářem na plošně největším okrsku v Jablonci: Kokonín – Vrkoslavice. Koníčky: historie, sport, četba, cestování.
Sto let – to jsou přibližně tři lidské generace. Vybrali jsme pro vás z oblíbeného deníku Gablonzer Tagblatt, čím žil Jablonec před sto lety.