Fara – pokračování rekonstrukce

, autor: archiv JKIC

Pokládka střešní krytiny

Koncem roku 2011 byly na bývalé faře dokončeny střešní práce a položena nová krytina. Podle návrhu Ing. arch. L. Sommera je tvořena odolnou břidlicovou pokládkou, která by měla společně se sněhovými zábranami na střeše odolávat sněhu a povětrnostním podmínkám v naší lokalitě.

Proběhla výmalba interiérů v bílé barvě a hledal se vhodný pracovní postup při obnově starých původních trámů tak, aby s novými nerušeně vytvářely původní podobu půdní vazby.

V půdním prostoru se pokračovalo se zaklápěním sádrokartonových desek, předmětem řešení je nyní původní podoba půdního schodiště.

(fuč)

Výzva

V souvislosti s rekonstrukcí bývalé fary v Kostelní ulici budeme vděčni za poskytnutí originálních i okopírovaných materiálů (případně sami zařídíme kopii nebo sken) vztahujících se k tomuto objektu, k lidem a předmětům s ním souvisejícím. S nabídkami se prosím obracejte na Leu Machurovou, mobil 775 585 046, e-mail: machurova@jablonec.com. Věříme, že když jsme získali materiál od jabloneckých rodáků a příznivců z Nitry i Vídně, získáme jej i od místních obyvatel.

Vytvořeno 3.2.2012 12:24:55 | přečteno 1775x | Petr Vitvar