Senioři mají novou klubovnu

Novou klubovnu jako lehce předčasný vánoční dárek dostali před nedávnem jablonečtí senioři od města a Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o. Dveře do Klubovny seniorů ve Spolkovém domě ve Floriánově ulici se poprvé otevřely 25. října, a to za účasti Rady starších - poradního orgánu ředitelky CSS, starosty města Petra Beitla a místostarosty Petra Tulpy.

„Tohle je něco fantastického, to je to, o co jsme dlouhá léta v Jablonci nad Nisou usilovali. Byl to náš velký požadavek,“ uvedla jedna z členek Rady starších. Senioři se zejména těšili na to, že bude klubovna vybavena počítačem, kde si mohou vyzkoušet své nabyté znalosti z oblasti počítačové gramotnosti, které se naučili na počítačových kurzech právě ve spolkovém domě.

Klubovna seniorů je vybavena zařízením, které Centrum sociálních služeb získalo v rámci organizačních změn v průběhu letošního roku, tedy bez nutnosti navyšování nákladů organizace. Jedná se zejména o dva počítače s připojenou tiskárnou a bezplatným přístupem na internet. K dispozici je i rádio s CD přehrávačem, knihy, časopisy a také koutek pro přípravu kávy nebo čaje z donesených vlastních zdrojů. Senioři ji mohou využívat jako prostor pro společenská setkávání se svými vrstevníky v klidném a komorním prostředí.

Klíče od klubovny jsou připravené k vyzvednutí na recepci každý den od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00 hodin. Vstup do klubovny je možný oproti zápisu do knihy návštěvníků klubovny pro seniorskou veřejnost, tzn. pro každého občana z Jablonce nad Nisou nad 50 let.

(mar)

Vytvořeno 1.12.2011 12:43:03 | přečteno 1898x | Petr Vitvar
load