Eurocentrum ožije folklorem a farmářskými trhy

Folklorními zpěvy a tanci a farmářskými trhy ožije v pátek 10. června jablonecké Eurocentrum a jeho letní scéna. Hostit bude osm místních a polských pěveckých souborů, které se setkají na Mezinárodním folklorním festivalu.

„V hlavním galaprogramu festivalu se představí Jizera, Nisanka, Šafrán, Jeleniogórzanie, Zagajnik, Rudawianie a dětské soubory Jizerka a Malá Nisanka,“ upřesnila ředitelka Eurocentra Marta Procházková. Festival připravilo Eurocentrum spolu s Městským domem kultury Muflon v Jelení Hoře - Soběšově.

Na farmářském dnu se budou prodávat regionální produkty z Libereckého kraje, k vidění budou ukázky tradičních řemesel. Středisko ekologické výchovy Český ráj ve spolupráci s JKIC připravily aktivity zaměřené na práci s přírodními materiály, vlnou, proutím a hlínou, nebo degustace bylinkových čajů. Děti uvidí hospodářská zvířata a seznámí se s životem na statku.

Dopoledne je rezervováno pro školy, odpoledne pro veřejnost.

Logo - Mezinárodní folklorní festival, obrázek se otevře v novém okněProgram festivalu

  • 09.00 - 18.00 Farmářské trhy a program pro děti
  • 10.00 - 14.00 Regionální pěvecké a taneční soubory
  • 14.00 - 15.00 Polské folklorní soubory
  • 16.00 - 19.00 Galaprogram festivalu

Akce je pořádána v rámci projektu „Setkávání - tradice, kultura a život v česko-polském pohraničí“, který je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Logo czpl cíl 3, obrázek se otevře v novém okněLogo EU - Překračujeme hranice, obrázek se otevře v novém okně

Další informace

Vytvořeno 1.6.2011 14:50:31 | přečteno 3543x | Petr Vitvar
load