Jak to bude dál se Mšenem?

Sídlišti Mšeno by podle architektů prospělo, kdyby se v budoucnosti při zateplování domů drželi vlastníci objektů střídmosti. Souboru panelových domů, které tvoří spolu s přehradou unikátní celek, by slušely podle nich jemné tóny šedé a přírodních barev. Nejlépe by pak vynikla celoroční proměnlivá barevná hra okolní vegetace.

O vznik jednotného vzhledu fasád na sídlišti u přehrady se stará občanská iniciativa United colours of Mšeno. Vytvořila omalovánky, pomocí nichž si mohl každý zkusit, jaké barvy by sídlišti padly. Návrhů se sešlo 210. Aktivity pro Mšeno budou pokračovat výstavou fotografií a prací odborné veřejnosti, která se uskuteční od 16. do 31. března ve vestibulu radnice.

Na důležitosti uceleného a střídmého řešení se shodli také účastníci lednové otevřené debaty Na Rampě. Místostarosta Petr Vobořil, odpovědný za rozvoj města, přislíbil projednání podmínek architektonické soutěže. Městu ale žádný z panelových domů u přehrady už nepatří. Jiří Horčička z SBD LIAZ, které spravuje většinu objektů, se jednotnému řešení nebrání.

Zda budou mít domy ve Mšeně opravdu novou tvář, však zaleží momentálně na tom, jestli bude pokračovat možnost čerpání dotací z programu Zelená úsporám.

Petra Laurin s přispěním Jany Krupové

ikona souboruUnited colours of Mšeno - vybrané práce