Měsíčník mění redaktora

Redaktor Pavel Brycz odchází. Od února se o Jablonecký měsíčník bude starat novinářka Petra Laurin.

Vážení čtenáři,

je to již jedenáct měsíců, co se se mnou setkáváte na pozici výkonného redaktora na stránkách Jabloneckého měsíčníku. Pro deset čísel (včetně prázdninového dvojčísla) obecního zpravodaje okamžik, pro lidský život čtyři roční období, jeden cyklus, byť strávený většinou přilepený očima na obrazovce s prsty na klávesnici.

Mou ctižádostí bylo, abyste dostávali informace tak, jak je modernímu médiu vlastní: čtivou srozumitelnou formou, byť některé úřední záležitosti či městská témata hovoří často strohou řečí čísel, paragrafů a právnických kliček a obezliček s tloušťkou Aloise Jiráska. Snažil jsem se zastupovat vždy vaše oči a potřeby i zdravý rozum, abych za vás viděl a formuloval. Zda se mi to aspoň trochu podařilo, ponechám na vašem soudu.

Každopádně jsem se rozhodl odejít nikoliv proto, že by vyprchala má zvědavost vidět, být u toho a vášeň psát, ale k mému rozhodnutí vedly ekonomické důvody.

Věřím, že zůstanete Jabloneckému měsíčníku nadále příznivě nakloněni, přeji mnoho úspěchů mé nástupkyni, a přestože se loučím s radničním zpravodajem, neříkám sbohem vám, čtenáři, neboť se budeme jistě setkávat v jiných médiích.

Pavel Brycz

Servis pro čtenáře zůstává

Od února se o stránky Jabloneckého měsíčníku bude starat novinářka Petra Laurin. V médiích působí téměř 30 let. Má zkušenosti z českých a německých novin a zpravodajských agentur. V posledních 14 letech pracovala v liberecké redakci České tiskové kanceláře (ČTK) jako krajský zpravodaj a mimo jiné zajišťovala i zpravodajství z jablonecké radnice. V Jablonci, kde trvale žije od roku 1998, se podílí na aktivitách Domu česko-německého porozumění v Rýnovicích. Je vdaná a má tři syny.

(red)

Vytvořeno 28.1.2011 13:50:13 | přečteno 2650x | Petr Vitvar
load