Představujeme nové vedení radnice

Petr Beitl, Petr Tulpa, Miloš Vele, Petr Vobořil

Ing. Petr Beitl, obrázek se otevře v novém okněIng. Petr Beitl

starosta

Narozen 1966 v Jablonci. Absolvoval ZŠ Na Šumavě, poté v roce 1985 maturoval na Gymnáziu U Balvanu. Studium Vysoké školy strojní a textilní v Liberci úspěšně zakončil roku 1989.

Od roku 1990 soukromě podniká, od roku 1994 především v oblasti stravovacích a ubytovacích služeb.

Je 21 let ženatý, má tři děti. Je členem oddílu rychlostní kanoistiky na přehradě, rád jezdí na lyžích, snowboardu i na horském kole.

Věnuje se horské turistice a jeho velkými koníčky jsou i zahrádkaření a cizí jazyky.

Do Občanské demokratické strany vstoupil roku 2002, od roku 2006 je předsedou místního sdružení ODS v Jablonci a člen městského zastupitelstva, od roku 2004 i členem zastupitelstva Libereckého kraje.

Mgr. Petr Tulpa, obrázek se otevře v novém okněMgr. Petr Tulpa

statutární zástupce starosty, místostarosta pro odbor humanitní

Narodil se 1958 ve Vsetíně. Maturoval na Gymnáziu ve Valašských Kloboukách. Vystudoval matematiku a zeměpis na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Po vojně se usídlil v Jablonci. Zde učil nejprve na Gymnáziu U Balvanu. Pak zakládal v Liberci soukromou střední školu a do Jablonce se vrátil na Gymnázium Dr. Randy jako zástupce a pozdější ředitel.

Je ženatý, má dvě dcery. Přes 15 let působil jako trenér dívčího volejbalu. Má rád, kromě manželky, kolo, lyže a také hraje na kytaru. Čte detektivky a poslouchá folk i rock.

Aktivně pracoval ve školských komisích a od roku 2002 zasedal v zastupitelstvu. Po komunálních volbách 2006 se stal za Domov nad Nisou starostou města.

Ing. Miloš Vele, obrázek se otevře v novém okněIng. Miloš Vele

místostarosta pro odbor financí a majetku

Narozen 1962 v Jablonci. Zde vychodil ZŠ Pivovarská. Poté absolvoval jeden rok učebního oboru „mechanik , jelikož na střední školu nebyl přijat vzhledem k politickým názorům otce, který se stal jednou z obětí normalizace.

Po roce se mu přesto podařilo dostat se na SPŠ elektrotechnickou v Liberci. Následovala vojenská služba a studium ČVUT v Praze, jež úspěšně ukončil v roce 1992.

20 let je ženatý, má dva syny. Od roku 1990 podniká v oboru vytápení, měření a regulace.

Volný čas mu vyplňuje rodina a koníčky: fotografování, jízda na čtyřkolce a hezká muzika.

Členem ODS je od roku 2004. V posledním volebním období pracoval ve Výboru pro hospodaření s majetkem města.

Petr Vobořil, obrázek se otevře v novém okněPetr Vobořil

místostarosta pro odbor rozvoje

Narodil se 1960 v Jablonci. Prošel atletickou třídou ZŠ Pasířská, závodil ve skoku o tyči. Dostal se až k vrcholovému sportu v TJ LIAZ a později v Dukle Banská Bystrica. Maturoval na SPŠ stavební v Hradci Králové.

V roce 1990 začal soukromě podnikat. Vydával mimo jiné časopis Médium a kulturní revue Jizerská kóta. Jeho koníčkem je hudba a v Klubu Na Rampě má už od roku 1996 svůj hudební pořad s názvem Horečka sobotní noci.

Má čtyři děti. Do politiky vstoupil v roce 1996, dva roky poté se stal poprvé zastupitelem za sdružení Domov nad Nisou.

V uplynulém volebním období zastával post místostarosty pro odbor humanitní, tedy školství, kulturu, sport a sociální věci.

Vytvořeno 1.12.2010 9:17:18 | přečteno 2608x | Petr Vitvar
load