Pan prezident v našem městě

Fotoreportáž

Jablonec nad Nisou přivítal po půl roce vzácnou návštěvu. Do města přijel (25. 5. 2005) prezidentský pár Václav a Livia Klausovi, kteří na konci května trávili tři dny na cestě po Libereckém kraji. V Jablonci nad Nisou prožili jedno odpoledne, které začínalo slavnostním obědem v restauraci hotelu Petřín. První kroky celé delegace ihned po jejím příjezdu na Petřín vedly na vyhlídku, kterou v nádherném počasí nebylo možné vynechat. „Tolik let jezdím do Jablonce, ale tenhle podhled mi byl dosud utajen!“, divil se při pohledu na Jablonec Václav Klaus.

Prezident - přivítání na Petříně, obrázek se otevře v novém okněOběd na Petříně se odehrával u slavnostně připravené tabule, za účasti významných jabloneckých osobností: místních podnikatelů, politiků, sportovců, umělců, ale i například Zlatého Ámose. Na průběh oběda a všechny detaily osobně dohlížel majitel petřínského hotelu Evžen Hejsek, který také prezidentský pár osobně přivítal. Podpisy do pamětních knih se odehrály na závěr slavnostního oběda, u okna s výhledem na město.

Prezident - Příjezd na náměstí, obrázek se otevře v novém okněCelá delegace v čele s prezidentem a jeho chotí, v doprovodu hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana a starosty města Jiřího Čeřovského s manželkami se poté vypravila na Mírové náměstí, kde zatím Big Band jablonecké ZUŠ naplnil náměstí před radnicí.

Prezident - Mírové náměstí, obrázek se otevře v novém okněPříchod prezidenta si nenechaly ujít stovky Jablonečanů, kteří měli možnost s Václavem Klausem a Liviou Klausovou promluvit v hloučku nebo při debatě z pódia. Během krátké doby rozdali prezident i jeho žena desítky podpisů, mimo jiné i při autogramiádě, kde si lidé mohli koupit také poslední knihu Václava Klause „Rok druhý“.

Prezident - křest náhrdelníku, obrázek se otevře v novém okněZ náměstí prezidentský pár spěchal do jablonecké Preciosy, kde měl možnost v doprovodu generálního ředitele Ludvíka Karla prohlédnout si některá oddělení. V závěru návštěvy Livia Klausová pokřtila novou kolekci šperků, která od té chvíle nese její jméno.

Návštěva prezidentského páru v Jablonci byla sice krátká, přesto příjemná. Určitě tomu napomohlo krásné počasí a také výborná nálada na všech místech, kam Václav a Livia Klausovi zavítali.

Vytvořeno 28.6.2005 13:49:39 | přečteno 2648x | Petr Vitvar