Zimní údržba komunikací

Plán zimní údržby na sezónu 2004 - 2005 schválila rada města 4. listopadu. Oproti minulé zimě se rozšířila údržba některých komunikací a zejména chodníků.

Ilustrační obrázek: zimní údržba, obrázek se otevře v novém okněToto rozšíření vyplynulo z požadavků občanů a zastupitelů, aby byla zvýšena bezpečnost chodců, zejména dětí v blízkosti škol. Týká se zejména chodníku v ulici Pražská - Rychnovská (z Vrkoslavic k základní škole Kokonín). Nově se bude také udržovat ulice Široká na Horní Proseči a komunikace na novém sídlišti Horní Proseč. V neposlední řadě pak bylo vyhověno většině připomínek k zimní údržbě ze setkání se starostou na jaře letošního roku.

Jako každý rok upozorňujeme na povinnost vlastníků sousedních nemovitostí zajišťovat v zastavěném území obcí schůdnost chodníků jejich čištěním, odstraňováním sněhu a posypem náledí, neboť není v silách žádného města (a to ani při vynaložení ohromných prostředků) zajistit schůdnost všech chodníků v časově rozumné lhůtě. Zároveň znovu žádáme o respektování dopravního značení, a to zejména zákazu stání, zákazu zastavení i značení v případě úklidu a odvozu sněhu.

V zimě je nutné udržovat také 119 autobusových zastávek. Spotřeba posypového materiálu pro letošní zimu se nedá v tuto chvíli přesně určit. Na depech je zatím připraveno 2 500 tun materiálu. Zásoba tohoto materiálu však nemusí být konečná. V případě ka­lamitního průběhu zimy budou posypové materiály dokupovány dle potřeby. Město stojí zimní údržba celkem 14 mil. Kč. Řidiči a chodci by měli mít na paměti, že zimní údržba následky zimního období zmírňuje, avšak neodstraňuje je docela. Všichni ale máme zájem na tom, aby zima proběhla s minimem problémů. V Jablonci n. N. je občas průběh zimy složitý a mohou vzniknout potíže. Od toho jsou zde odpovědní pracovníci, aby tyto potíže operativně vyřešili. I vy jim v tom můžete pomoci.

Vytvořeno 26.11.2004 10:03:29 | přečteno 2884x | Ing. Jan Vojíř