Jablonecký měsíčník - březnové číslo internetové verze radničního zpravodaje pro občany města Jablonce nad Nisou.
Tištěná verze ke stažení: Jablonecký měsíčník 03/2009,
Příloha 03/2009 - Rozpočet města
Přišla celosvětová krize, velké sklářské a automobilové podniky propouštějí své lidi, nezaměstnanost dále poroste, pracovních příležitostí ubývá. To je jen několik z mnoha titulků, které se dnes a denně skloňují na prvních stranách médií. Jaká je opravdu situace na trhu práce v této chvíli? Je skutečně tak hrozivá, jak se všude píše?
Území města Jablonec nad Nisou nepatří mezi oblasti, které často řeší povodně. Přesto je může ohrozit povodeň při dlouhotrvajících a přívalových deštích nebo při náhlém tání sněhu v horských oblastech. Hladiny místních toků se mohou v krátké době několikanásobně zvýšit a způsobit zaplavení okolního území.
Řešení romských záležitostí se do popředí zájmu strany, vlády i národních výborů dostalo znovu až v roce 1958. O situaci v letech 1952 - 1957 nemáme z Jablonce zprávy. Až v srpnu 1957 se o Romech objevuje zmínka v dokumentech ze zasedání MěNV.
Jablonecké informační centrum se od 1. ledna 2009 stalo součástí nové, městem zřízené společnosti nazvané „Jablonecké kulturní a informační centrum, o. p. s.“