Úvodník starosty

Slovo starosty města RNDr. Jiřího Čeřovského.

Vážení Jablonečané!

Nevím, jestli patříte mezi ty, kteří si rádi připomínají, jak ten čas rychle ubíhá. Je však skutečností, že první čtvrtina letošního roku je již za námi. Přesto, že mám zimu i sníh rád, myslel jsem si, že na začátku dubna dá jaro o sobě vědět i v Jablonci. Zatím však je poněkud ostý­chavé a sněhová nadílka je stále značná. Doufám, že koled­níci, kteří vyjdou do ulic na Velikonoční pondělí, nebudou mít se sněhem již žádné potíže. Současně všem přeji bohatou pomlázku.

Věřím také, že svátky jara s sebou přinesou hřejivé paprsky jarního sluníčka, které nám všem dodají potřebnou energii a dobrou náladu. Přál bych si, aby k ní přispěly i velikonoční slavnosti, které se budou konat v centru města od 12. do 14. dubna.

Letos si na nich zároveň připomeneme důležitá jubilea našeho města. Významné je 140. výročí povýšení Jablonce na město. Jednou z akcí, která se v rámci oslav uskuteční, bude výtvarná soutěž, nazvaná Insignie pro Jablonec nad Nisou. V dubnu bude vybrán nejlepší soutěžní návrh a v září město obdrží vyrobené insignie.

Na poslední den dubna je tradičně připraven lampionový průvod a nebude pochopitelně chybět ani ohňostroj u přehrady. Čeká nás tedy bohatý kulturní i společenský program, z něhož si každý bude moci vybrat to, co je mu blízké.

RNDr. Jiří Čeřovský, starosta města

Vytvořeno 28.3.2006 14:56:00 | přečteno 2487x | Petr Vitvar
load