Březen - měsíc knihy a internetu

Kdysi býval březen měsícem knihy, dnes i internetu. Jablonecká knihovna poskytuje obojí. Je místem veřejně přístupného internetu, a to nejen v hlavní budově na Dolním náměstí, ale i na svých pobočkách ve Mšeně a v Kokoníně.

Pro zlepšení služeb projektu Veřejně přístupný internet rozšířila knihovna otevírací dobu multimediálního oddělení i na dopoledne. Přístup na elektronickou síť mají také návštěvníci studovny a čtenáři v oddě­lení pro děti a mládež.

Přes internet lze navštívit samotnou knihovnu. Na webové adrese www.knihovna.mestojablonec.cz získá uživatel přehled o jejích službách, může hledat v on-line katalogu, knihy elektronicky rezervovat, podívat se na své konto, na přehled akcí či aktualit, popř. poslat svůj příspěvek do diskuze. Od ledna mají stránky novou po­dobu a jejich návštěvnost pomalu stoupá.

Stoupá i počet výpůjček, jen za minulý rok to bylo 253.176 půjčených knih, 701 poža­davků na meziknihovní výpůjční službu a 9.439 půjčených svazků ve 105 souborech určených jiným knihovnám. Nakoupilo se a zpracovalo 4.307 no­vých knih pro městský fond, 687 knih pro výměnný fond a 1.725 knih pro fondy jednotlivých obcí jabloneckého regionu.

Knihovna má 4.038 registrovaných čtenářů a v roce 2005 ji navštívilo 72.814 uživatelů. Pro ně knihovna vylepšila posezení na točně v audiovizuálním sále, rozšířila možnosti poslechu CD a uspořádala mnoho zajímavých setkání. Ne jinak je tomu v březnu (viz přehled akcí).

Věřím, že právě v měsíci knihy najdete cestu k nám do knihovny. Těšíme se na vás!

Mgr. Zbyněk Duda
ředitel Městské knihovny

Vytvořeno 3.3.2006 12:51:28 | přečteno 2351x | Petr Vitvar
load