Měření rychlosti

Městská policie informuje

Městská policie v Jablonci nad Nisou uskutečnila v součinnosti s Policií ČR v průběhu října 21 akcí, v rámci kterých vždy cca půl druhé hodiny měřila rychlost vozidel projíždějících vybranými problematickými ulicemi města.

Vzhledem k tomu, že toto opatření nemělo mít v žádném případě za cíl pouhé vybírání pokut, ale mělo především preventivní charakter, přistoupila městská policie k vyšší toleranci a nastavila limit na 65 km/h. Kdo tuto hranici překročil, byl řešen buď na místě Policií ČR v blokovém řízení nebo byl jeho přestupek předán příslušnému oddělení správního odboru MěÚ.

Díky měření získala městská policie mnoho statistických podkladů pro plánování dalších aktivit. Z celkového počtu 5 022 vozidel, se kterými se strážníci během 27 hodin měření zabývali, jich projelo rychlostí vyšší než 50 km za hodinu 1 836.

Šedesátikilometrovou rychlost v hodině překročilo 620 řidičů. Z nich bylo předáno 159 k dalšímu dořešení oddělení přestupků, 125 přestupců pokutovala Policie ČR na místě.

Vzhledem k tomu, že řidiči v našem městě neustále porušují zákonem stanovené limity, a to dokonce v hodně velké míře, aktivity Městské policie v Jablonci nad Nisou v oblasti radarového měření neustávají.

Není proto vyloučeno, že se motoristé setkají na našich ulicích i v příštích měsících s preventivním radarem. Pokud nebudou respektovat literu zákona, musí očekávat, že budou vystaveni sankcím.

Graf naměřených rychlostí, obrázek se otevře v novém okně

Dana Hulíková
tisková mluvčí městské policie

Vytvořeno 5.12.2005 12:45:20 | přečteno 2585x | Petr Vitvar
load