Září ve znamení oprav vozovek

Mnozí občané se mě ptají, proč bylo v září najednou rozkopané celé město a pohyb v ulicích se tak stal velice komplikovaným. Souvisí to s časovou přípravou a koordinací stavebních prací na vozovkách.

Zastupitelé pro letošek odsouhlasili investovat do oprav a výstavby nových komunikací zhruba 50 mil. Kč. Rozpočet byl schválen na konci ledna. Dlouhodobě jsme plánovali generální opravy v lokalitě kolem Mánesovy ulice a také v Ještědské a Soukenné ulici.

Větší opravy asfaltových koberců a chodníků upřesňujeme po zimním období, kdy je již zřejmé, jaké škody nám zima na vozovkách napáchala. K dispozici pak máme poměrně krátkou stavební sezónu a přitom ještě musíme dle zákona o zadávání veřejných zakázek na plánované akce složitě soutěžit a vybírat zhotovitele. S nimi je pak nezbytné naše akce zkoordinovat podle stavebních kapacit a dle logiky technologických postupů do nejrozumnějších časů.
O prázdninách jsme začali rekonstrukci v Soukenné ulici a do letní turistické sezóny jsme nechtěli vnést další dopravní komplikace. Proto probíhalo frézování a pokládka asfaltů v samém centru města (ul. Gen. Mrázka, Liberecká, Poštovní, Lipová, Jehlářská a Kamenná) v polovině září. Tyto opravy přinesly v první fázi částečné omezení provozu a při pokládce koberce i nutnou dvoudenní úplnou uzavírku. Do poloviny října dokončíme ještě vodorovné dopravní značení. Ve druhé půlce září jsme v návaznosti na skončení prací v centru města opravovali ulice U Brusíren, Dubovou a Ladovu.
Od l. září slouží zejména dětem také nový poptávkový přechod pro chodce, který jsme vybudovali v těsném sousedství školy v Rychnovské ulici.

Všem motoristům a lidem pohybujícím se v daných oblastech se omlouváme a děkujeme jim za trpělivost, bez níž se neobej­deme. A protože chceme mít Jablonec stále krásnější, musíme se jí obrnit i v příštích letech.

Ing. Radovan Louda
místostarosta

Vytvořeno 30.9.2005 12:21:00 | přečteno 2162x | Ing. Radovan Louda