Jablonecká kina v plné kráse

Během čtyř a půl měsíců prošla jablonecká kina Junior a Radnice rozsáhlými rekonstrukcemi, aby mohla své diváky zase přivítat v plné kráse. Obě kina sloužila veřejnosti nepřetržitě téměř pětatřicet let. Za tu dobu je navštívilo více než pět miliónů diváků. Nelze se proto divit, že jejich vybavení již bylo na hranici životnosti.

Přestavba kina Junior byla zahájena 18. dubna a první diváky opět přivítalo 1. července. Velkými změnami prošly při přestavbě všechny prostory sloužící veřejnosti. Předsálí kina bylo tepelně odizolováno, osazeno novými skleněnými výkladci, jinak byl vyřešen stropní podhled a osvětlení. Zcela nové je také sociální zařízení, interiér šatny a dřevěné obložení stěn.

Hlediště kina je řešeno v kombinaci barev zelené a bordó. Mírně byla snížena kapacita kina z původních 192 na současných 177 míst, neboť nově osazená, vysoce čalouněná sedadla jsou o 5 cm širší než původní dřevěná. Kromě výmalby hlediště byly vyspravené podlahové stupně opatřeny podlahovou krytinou a na hrany schodů bylo instalováno nouzové osvětlení se vkusnými led-diodami. Do vchodové uličky a na jeviště byl položen koberec a pod strop byl zavěšen akustický podhled se světelným roštem. Novým akustickým obkladem byly opatřeny také boční stěny. Do portálu jeviště je zavěšena lehká opona. Kino Junior dnes působí svěžím dojmem a ve svém komorním prostředí nabízí divákům pocit klidu a pohodlí.

Ač je kino Radnice stavebně mnohem větší a rozsáhlejší, jeho rekonstrukce trvala jen dva měsíce. Práce byly zahájeny 1. července a dokončeny byly již 31. srpna, i když podle původního předpokladu mělo doznat změn pouze hlediště kina a zrekonstruovaná sociální zařízení. V průběhu prací však město uvolnilo ze svého rozpočtu dodatečně další finanční prostředky, takže mohly zároveň proběhnout i práce v předsálí a na chodbách kina.

Stejně jako v Junioru se začalo „od podlahy“. V hledišti kina byla provedena nivelační stěrka na betonových stupních jednotlivých řad, položeno nové linoleum a provedena celková výmalba interiéru. Hlediště je nyní laděno v elegantní kombinaci hnědé a modré barvy. Modrá jsou také kvalitní čalouněná sedadla. V posledních dvou řadách v přízemí i na balkoně a v 6. se 7. řadou v přízemí jsou osazena dvousedadla, skýtající divákům pocit většího soukromí. Modrou koženkou byla obložena zadní stěna hlediště. V přízemí kina bylo vybudováno zcela nové sociální zařízení pro imobilní diváky. Na chodby a schodiště byly položeny podlahové krytiny. Obslužné prostory jsou kromě výmalby opatřeny i moderními svítidly.

Kino Radnice dnes divákům nabízí požadovaný komfort a pohodlí. Vstupné v obou kinech přitom zůstalo na stejné úrovni.

Mgr. Otto Vejnar
ředitel střed. Jabloneckých kin

Další informace

Vytvořeno 30.9.2005 12:21:11 | přečteno 3518x | Petr Vitvar
load