Den památek 2005

V sobotu 10. září se uskutečnila jedna z významných letošních akcí. Tento slunný den patřil Dnu památek, který se již tradičně konal v rámci Dnů evropského kulturního dědictví a v našem městě byl i součástí projektu Jablonec nad Nisou 2005. Hlavním pořadatelem akce bylo Muzeum skla a bižuterie společně s Městem Jablonec nad Nisou.

Přístupné byly toho dne všechny významné památkové a kulturní stánky města a mezi nimi i budova radnice. Zde si návštěvníci mohli prohlédnout i běžně nepřístupné prostory, jako např. obřadní síň, velkou zasedací místnost, či kancelář starosty, kde byly vystaveny pamětní knihy města. Po celý den byla zdarma přístupná i radniční věž, kam v doprovodu pracovnic městského informačního centra vystoupila početná řada zájemců o pohled na město z ptačí perspektivy. Značný zájem byl také o Městskou galerii MY, kam zavítala během soboty více než stovka osob.

Po čtyřleté odmlce se opět v plné kráse představilo Muzeum skla a bižuterie, kde si příchozí mohli prohlédnout nové expozice nebo výstavu maket rozhleden. Byl zde i cíl turistického Putování po okolních rozhlednách. V 18 hodin pak proběhlo v prostorách muzea slavnostní setkání, konané při příležitosti tohoto významného dne.

Součástí slavnostního set­kání ke Dnu památek bylo i vyhodnocení soutěže „O nejlépe zrekonstruované a postavené objekty v roce 2004 - 2005“, kterou vyhlá­silo město.

Na prvních třech místech byly vyhodnoceny tyto budovy: jako první se umístila novostavba polyfunkčního domu v Komenského ulici, na druhém místě skončil objekt Pizza-restaurantu v ul. Svatopluka Čecha a třetí byl zrekonstruovaný dům na rohu Jungmannovy a Smetanovy ul.

Fotogalerie - Den památek 2005

Kostel Dr. Farského

 

Starokatolický kostel

 

Kostel Horní nám.

 

Dětské vystoupení

 

Polyfunkční dům

v ulici Komenského
 
 
Vytvořeno 30.9.2005 12:22:13 | přečteno 1995x | Petr Vitvar
load