Úvodník starosty

Slovo starosty města

Vážení Jablonečané!

Léto v našem městě bývá v poslední době většinou nevyzpytatelné. To letošní tuto skutečnost jenom potvrzuje. Jeden den tropická vedra, druhý den o dvacet stupňů méně, déšť a chlad. Lituji proto školáky, že jim počasí trochu komplikovalo prázdniny a mnohdy znemožnilo pořádně si je užít. Věřím však, že i přesto jim prázdninové měsíce pomohly dobře zvládnout vstup do nového školního roku.

V prvním školním měsíci, v září, se každoročně v Jablonci uskutečňuje několik zajímavých akcí. Poslední víkend, 23. a 24. 9., se budou konat již osmé Jablonecké podzimní slavnosti, na které vás co nejsrdečněji zvu. Jinou akcí bude Evropský den bez aut, který se uskuteční 22. září a bude zaměřen na dopravní výchovu mládeže.

Tradiční, a myslím si že zajímavou aktivitou, je Den památek. Letos připadá na sobotu 10. září, kdy bude opět možné shlédnout i místa, která jsou v průběhu roku pro veřejnost nepřístupná. Určitě mezi ně patří naše nejstarší nemovitá památka, kostel svaté Anny. Je zajisté dobrou zprávou, že byla nedávno zahájena generální oprava této památky, která je od loňského roku v majetku města. Za výrazného přispění z fondu EU, státu a města by se měla v příštím roce zaskvět v plné kráse.

Den otevřených dveří památek město pořádá ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie, které i ve svých prostorách nabídne návštěvníkům mnoho krásných zážitků. Puto­vání po rozhlednách je další z možností, jak aktivně strávit den v našem městě. Věřím, že si každý z vás z pestré nabídky vybere to, co jej zajímá. Možná, že se uvidíme i v kanceláři starosty, která je součástí prohlídky radnice. Těším se na vaši návštěvu.

Město na svoji historii a památky nezapomíná!

RNDr. Jiří Čeřovský
starosta města

Vytvořeno 26.8.2005 11:21:10 | přečteno 2357x | Petr Vitvar
load