Rekonstrukce jabloneckých kin

Stávající jablonecká kina Radnice, Junior a Letní kino prošla stavebními úpravami naposled v 70. letech minulého století. Zatímco technické vybavení kin bylo průběžně inovováno (promítací stroje, xenonové zdroje světla, zvukové systémy Dolby), interiéry a zařízení kinosálů se prakticky nezměnilo. Za léta provozu prošlo hledišti jabloneckých kin na 7,5 milionů diváků, což je pochopitelně znát na opotřebení výbavy.

Co je platná veškerá dokonalá zvuková a obrazová technika, když divák v kině nemá ke sledování svého oblíbeného filmu potřebné pohodlí? A právě to by se mělo při probíhajících úpravách kin Radnice a Junior zásadně změnit.

Po letech nikam nevedoucích diskusí o rušení kina Junior, jeho „nahrazení“ kinokavárnou v suterénu radnice, přestavby kina Radnice na víceúčelové zařízení - to vše ve stavebních nákladech v řádu desítky milionů korun bez ohledu na investiční možnosti a reálnou návštěvnost - dojde ke konkrétnímu a odpovídajícímu zlepšení situace v jabloneckých kinech.

V obou kinech dojde k rozsáhlé rekonstrukci sociálních zařízení (budou zřízeny i toalety pro imobilní spoluobčany), budou vymalována hlediště, dojde k částečným akustickým úpravám stěn a stropů, k výměně podlahových krytin a některých dřevěných obložení a hlavně, oba sály budou osazeny novými, vysoce čalouněnými křesly, která odpovídají současným standardům vybavení kulturních zařízení a multifunkčních kin.

Opravy v kině Junior byly zahájeny 18. dubna a podle původních předpokladů měly být dokončeny 16. června. Vzhledem k poměrně dlouhým dodacím lhůtám akustických stropních obkladů, které jsou vyráběny ve Švédsku, jeví se již dnes jako reálný termín opětovného zprovoznění kina Junior čtvrtek 30. června.

Tímto dnem by měly být zároveň zahájeny opravy v kině Radnice, které jsou zatím rozvrženy až do konce srpna. V principu by mělo výpadek provozu kina Radnice nahradit zbývající kino Junior, kde si budou moci diváci vychutnat letní filmové premiéry v nově opraveném interiéru a také Letní kino s hvězdnatým nebem nad hlavou.

Vytvořeno 30.5.2005 16:06:48 | přečteno 4986x | Mgr. Otto Vejnar
load