Den zdravotně postižených

V pondělí 6. června 2005 se konal na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou 6. ročník Dne zdravotně postižených.

Hlavním organizátorem akce byla Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí - Klub Jablonec nad Nisou. Představily se i další organizace: Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, Svaz tělesně postižených ČR, Územní organizace Svazu diabetiků ČR, ČČK - Oblastní skupina mládeže Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou., Sdružení pro pomoc mentálně postiženým, Sportovní klub Sluníčko, ÚSP Maxov, děti ze speciální školy při domě Dr. Jedličky v Liberci, Svaz neslyšících a nedoslýchavých ČR, Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, Jablonecký klub onkologických pacientů - JAKOP, Tyfloservis, o.p.s. a další.

Program obohatily svým vystoupením COUNTRY HVĚZDIČKY, děti ze Speciální mateřské školy v Palackého ul., děti z Domu Dr.Jedličky v Liberci, skupina „Berušky“, gymnastky ze Sportovního klubu Sluníčko, Svaz tělesně postižených - ZO III, Rychnovské trio a další.

Ve stáncích bylo možné shlédnout výstavu prací zdravotně postižených dětí z Jablonce n.N., Liberce a ÚSP z Horního Maxova. Bylo možné si nechat změřit např.hladinu cukru v krvi, využít odborného poradenství a dalších služeb. Firma MEYRA předvedla speciální kompenzační pomůcky a zdarma poskytovala jejich servis. Prezentoval se bezbariérový autobus MHD. K vidění byl sociální automobil, kterým jsou děti sváženy do speciálních škol a předškolních zařízení.

Na akci dohlíželi strážníci Městské policie v Jablonci nad Nisou, kteří zde i řídili provoz instalovaného dopravního hřiště a mladí zdravotníci z ČČK - Oblastní skupiny mládeže Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou - ti zde nejen bděli nad bezpečností účastníků, ale zároveň předváděli odborné poskytování první pomoci.

Den zdravotně postižených

Fotogalerie 6. června 2005

Starosta Jiří Čeřovský

 

Mírové náměstí

 

Vystoupení dětí

 

U stánku

 

U stánku

 

Prezentace neziskových organizací

 

Pohled na Mírové náměstí

 

Rychnovské trio

 

Dvojkolo

 

Bezbariérový autobus

 

Jízda zručnosti

 
 
Vytvořeno 7.6.2005 9:55:53 | přečteno 4820x | Jitka Šorfová
load