Tradiční jarní výlet do Budyšína

Město Jablonec nad Nisou pořádá pro své občany dne 28. května tradiční zájezd na oslavy „Budyšínské jaro“ v partnerském městě Budyšíně (Bautzen).

Každý rok se snažíme zpestřit tento zájezd ještě něčím dalším - proto jsme vloni navštívili Obercunnersdorf s krásnými hrázděnými domy a rozhlednu krále Friedricha Augusta u Löbau. V letošním roce vynecháme návštěvu parku s prehistorickými zvířaty v Kleinwelce a změníme časovou posloupnost zájezdu.

Proto se hned po ránu vydáme směrem na Zhořelec, kde se cestou nachází krásný klášter v Marienthalu (internet - www.kloster-marienthal.de), který založila česká královna Kunhuta. Budeme se moci pokochat kouzelným údolím řeky Nisy nebo též krásnou křížovou cestou. Poté zajedeme k Žitavě na bobovou dráhu v Oberrodewitz, kde se mohou vyřádit malí i ti větší. Děti (3 - 16 let) zde jedna jízda přijde na 1, - EUR, dospělé 1,50 EUR. Odtud po poledni odjedeme do Budyšína, abychom si slavnostní atmosféry ve městě užili také jednou odpoledne. Z Budyšína pak už pojedeme rovnou domů.

Odjezd z Jablonce bude v 7:00 od letního kina a cena bude 100, - Kč za osobu. Letos nás výjimečně povezou luxusní autobusy firmy Hotliner s.r.o., která začne nově zajišťovat dopravu mezi Jabloncem n. N. a Prahou. Jsme přesvědčeni, že se vám nabídka nových míst v zemi našich sousedů bude líbit, takže nezbývá než doufat, že nám bude přát i počasí.

Přihlášky ve vnějším informačním centru v přízemí radnice.

Nezapomeňte na cestovní doklady, kapesné, popř. občerstvení.

Vytvořeno 29.4.2005 8:11:53 | přečteno 2685x | Petr Vitvar