Stavba Eurocentra zahájena

V bezprostředním centru města probíhá náročná stavba významného kulturního a obchodního zařízení nadregionálního významu.

Foto: Stavba Eurocentra (stav 06.10.2004), obrázek se otevře v novém okněJedná se o nový areál Centra obchodní spolupráce Euroregionu Nisa, který je financován s výrazným podílem Evropské unie - konkrétně fondu Phare CBC. Ve středu 6. října byla stavba nového objektu slavnostně zahájena za přítomnosti řady významných hostů - představitelů Evropské komise, Centra regionálního rozvoje, Euroregionu Nisa a Libereckého kraje. Stavba musí být dokončena v ter­mínu listopad roku 2005.

Kromě velkého kulturního sálu, který v centru města tolik chybí, zde bude umožněno pořádání různých výstav, veletrhů, konferencí, kongresů, součástí objektu jsou plochy pro různé obchodní aktivity včetně potřebného zázemí. Celý tento záměr dále obohatí rekonstrukce pavilonu A s další budoucí nabídkou víceúčelových výstavních a prodejních ploch, se zachovanou a rozšířenou scénou oblíbeného klubu Na Rampě. Součástí areálu a poskytované kulturní nabídky bude nově vybavené kino Junior a rekonstruovaný venkovní amfiteátr.

Vše bude časově koordinováno tak, aby platil společný termín dokončení prací a to uvedený listopad příštího roku. Ke stejnému termínu bude dokončena též rekonstrukce okolních ulic Jiráskova a U Muzea, včetně potřebných úprav části Farského náměstí, které bude vstupním prostorem do celého areálu. Nutno je též opravit fasády dnes zadní, ale do areálu COS obrácené, na objektech v ulicích Podhorská a Kamenná. V těchto případech hodláme majitele domů motivovat nabídkou příspěvku v rámci programu regenerace Městské památkové zóny.

Vytvořeno 26.10.2004 10:46:54 | přečteno 2553x | Mgr. Petr Karásek
load