Stavební práce na Střelnici finišují

Výstavba atletického stadionu a jižní tribuny se chýlí ke konci. Stavební ruch na Střelnici pomalu utichne, ale přesněji řečeno pouze pro tuto sezonu. V příštích letech bychom chtěli v rekonstrukci celého areálu pokračovat podle možností přestavbou dalších dožívajících tribun a rekonstrukcí atletické haly, oplocení, zpevněných ploch v areálu atd. O těchto krocích bude jednat městské zastupitelstvo a vše záleží na tom, zda se nám podaří zajistit finance (a v jaké výši) mimo rozpočet města.

Slavnostní stříhání pásky, obrázek se otevře v novém okněZačátkem září (3.9.2004) byl stavbou předán do zkušebního provozu nově vybudovaný atletický stadion. Za účasti celé řady významných hostů si TJ LIAZ a s ní Sport Jablonec n. N., s.r.o. jako naše servisní organizace, takříkajíc poloprovozně převzaly osmidráhový stadion o ploše 14 000 m2 do užívání. Atleti a nejen oni se tak dočkali samostatného, jak se všichni zúčastnění shodli, nádherného stánku. Dílo v hodnotě zhruba 55 mil. Kč, vyzkoušené prvními závody žáků našich škol se nyní postupně dokončuje a mělo by definitivně převzato do konce roku. Zhruba o týden později byla do zkušebního provozu předána i fotbalová tribuna JIH s kapacitou sedících 1 850 diváků. Ti ji poprvé obsadili 12. září při zápase s Teplicemi. Tato místa skýtají nejen pěkný přehled o dění po celé ploše, ale v našich klimatických podmínkách i zcela jiný komfort. Tribuna po dokončení v průběhu podzimu bude stát zhruba 35 mil. Kč.

Také bych rád poděkoval všem, kteří se na obou stavbách podíleli a našim zastupitelům za odvahu při dosavadním rozhodování o realizaci přestavby stadionu. Když si zpětně vybavíme, v jakém stavu jsme areál přebírali a co se za tři roky podařilo vybudovat, klobouk dolů. Poděkování patří i našemu státu, který se finančně na přestavbách Střelnice významnou měrou podílí. Dodejme jen, že Střelnici neopravujeme pro pár nějakých "čutálků", což jsem kdesi zaslechl, ale pro další generace jabloneckých dětí a mladých sportovců všech kategorií, kteří provozují různé druhy sportů. Přejme si jen, aby jich a stejně tak ochotných trenérů a funkcionářů bylo co nejvíce.

Další informace

Vytvořeno 1.10.2004 10:40:49 | přečteno 2560x | Ing. Radovan Louda
load