Společně nejen na jevišti podruhé

pátek 1. října 2004, Městské divadlo

Lidé se zdravotním postižením jsou často hodni našeho soucitu. To je však málo a navíc ne vždy o náš soucit stojí. Komponovaný pořad, v němž se loni řada z nich veřejnosti představila ať už v rolích zpěváků, tanečníků či hudebníků, dokázal, že řada z nich je především hodna našeho obdivu. A to nejen pro statečnost, s jakou zápolí oni, či jejich blízcí, se zdravotními problémy.

Stejně jako v loňském roce vystoupí na jevišti jabloneckého divadla vynikající nevidomá pěvkyně Ivona Mojžíšková či talentovaný mladý klavírista Jakub Slezák. Opět se tu představí i známé Rychnovské trio či pěvecký soubor DPS Novoveská Senior. Svou premiéru tu bude mít nevidomý hudebník Ivo Palič. Novou skladbu scénického tance předvedou dívky z ÚSP v Jablonci n. N., oblast sportu pak zastoupí jejich kolegyně - naše úspěšné gymnastky ze sportovního klubu Sluníčko či cvičenky z Okresního výboru Svazu tělesně postižených v Jablonci n. N.

Kromě samotných vystoupení bude součástí večera také promítání videoklipů, na nichž se podílí TV RTM, a které mají za cíl seznámit veřejnost s činností jednotlivých neziskových organizací, které sdružují zdravotně postižené.

Společně s nimi vystoupí v programu muzikálová zpěvačka Šárka Marková, Taneční a pohybové studio Magdaléna z Rychnova u Jablonce n. N. a DPS Vrabčáci.

Novinkou letošního ročníku pak bude aukce uměleckých děl, jejíž výtěžek bude věnován jedné se zastoupených organizací. Svá díla pro tyto účely věnovala řada známých osobností - keramička Iva Ouhrabková a sklář Ladislav Prokeš, malíři Štefan Škapík a Eva Hnyková, fotografové M. a T. Salabovi a herečka Markéta Tallerová. Jednu ze svých fotografií věnoval do aukce také uznávaný fotoreportér Jan Šibík. Vystavovat a dražit se budou ale i díla samotných postižených výtvarníků, například obrázky tvořené zajímavou technikou, mramorováním na papíru. K vidění jsou v prostorách divadla.

Večer v Městském divadle Společně nejen na jevišti proběhne pod záštitou místostarosty města Jiřího Rudolfa a za podpory Libereckého kraje 1. října 2004 od 18.00 hodin.

Mgr. Pavel Žur
ředitel Městského divadla

Vytvořeno 30.9.2004 13:26:41 | přečteno 2870x | Petr Vitvar