Pro bezpečnost chodců

Během letních prázdnin se nám podařilo provést některé úpravy na nebezpečných přechodech pro chodce. Pokračujeme tak v trendu let minulých, kdy se snažíme zvýrazněním dopravního značení, speciálním nasvícením a instalací semaforů upozornit řidiče na existenci přechodů a umožnit tak chodcům co nejbezpečnější přecházení vozovek.

Značka přechod pro chodceNejvětší změna v posílení bezpečnosti nastala na křižovatce u lázní, kde byl 1. září zahájen zkušební provoz poptávkového přechodu vybaveného semafory. Po měsíčním sledování budou nastaveny nejoptimálnější hodnoty intervalů světel pro pěší i řidiče. U školy v Kokoníně se nám zatím nepodařilo nainstalovat druhý přechod tohoto typu z důvodů složitějších jednání se soukromými majiteli přilehlých pozemků. V těchto dnech se však zablýskalo na lepší časy a tak mohu slíbit, že semafory tam umístíme snad ještě na podzim nebo příští rok.

Na čtyřech místech jsme umístili speciální bílé osvětlení, které řidiče již z dálky upozorňuje na fakt, že ho čeká nějaká změna, přechod i osoby na něm pohybující výrazně zviditelňuje. Konkrétně jsou to přechody v Palackého ulici, U Jelena, pod Střelnicí v Turnovské ulici a Čs. armády pod školkou. Po určitých potížích by již dnes mělo být hotovo i v Liberecké ulici.

Krom obnovy vodorovného značení přechodů v těchto dnech na některých dokončujeme označení svítícími dopravními značkami Pozor děti. Ani tyto úpravy nejsou zrovna levné, a tak jsme s povděkem přivítali příspěvek schválený Zastupitelstvem Libereckého kraje ve výši 45 000, -  Kč, s jehož pomocí můžeme osadit tyto výstražné značky na větší počet míst, kde se pohybují děti.

Vytvořeno 1.10.2004 10:36:01 | přečteno 2486x | Ing. Radovan Louda
load