Prázdniny zase přijdou

Slovo starosty města

RNDr. Jiří ČeřovskýBabí léto se naštěstí ani Jablonci nevyhnulo, a proto jsme si mohli slunečními paprsky zahřát mysl i tělo a načerpat energii pro zbytek roku. Ten je v našem městě velmi rozmanitý, ale jistota chladu a sychravého počasí je poměrně velká. Možná i proto jsem v naší přehradě v září viděl otužilce, kteří se na nástup podzimu a zimy připravovali.

Žáci a studenti škol mají za sebou první měsíc pro ně tolik dlouhého školního roku. Velkou vzpruhou určitě je, že na konci jejich „školního utrpení“ budou opět vytoužené dva měsíce prázdnin. Když se k nim připočtou další dny volna v průběhu roku, tak se dá ten školní rok určitě přežít. Tak mě napadá, kéž bychom my, dospělí, mohli dovolenou vyměnit za prázdniny. I přesto, že nebyla ve škole vždy jenom legrace, myslím si, že vzpomínky na školní léta jsou převážně příjemné.

Když jsem opět viděl svoji fotografii v minulém čísle měsíčníku, trochu jsem se podivil. Není přece možné, aby to bylo již tolik let od doby, kdy jsem s míčem, téměř větším než jsem byl sám, běhal po zahradě. Je to ale bohužel tak. Školní roky jsou minulostí.

Žáci a studenti, těšte se na prázdniny, ale nepospíchejte na dovolenou!!!

RNDr. Jiří Čeřovský
starosta města

Vytvořeno 30.9.2004 12:33:19 | přečteno 2468x | Petr Vitvar
load