Jízdenka LIBNET+

po Čechách, Německu a Polsku na jednu jízdenku

Jízdenka LIBNET+Prvního května 2004 jsme se stali členy Evropské unie. S tímto datem je spojená i dohoda veřejných přepravců na našem, německém i polském území, poskytnout vzájemně jednodušší a levnější možnosti cestování hromadnými prostředky. Světlo světa tak spatřila jednodenní síťová jízdenka LIBNET, která platí ve veřejných dopravních prostředcích přepravců zapojených do systému na území Čech, Německa a Polska zhruba v prostoru Euroregionu Nisa. V praxi to znamená, že na jízdenku LIBNET, zakoupenou na našem území za 130, - Kč lze putovat po našem, polském i německém území 24 hodin. Tutéž možnost mají i Němci za 10, - EUR a Poláci.

Na území SRN platí jízdenka v kraji Bautzen, Löbau - Zitttau a ve městě Gorlitz na regionálních železnicích, autobusových linkách mezi městy a městských hromadných dopravách a to u všech provozovatelů. V Polsku u autobusového přepravce PKS. U nás je možno využít vlaků ČD na Jablonecku, Liberecku, Českolipsku a Rumbursku včetně spoje do Žitavy. Dále linek ČSAD Liberec do Jablonce, Bedřichova a trasy Frýdlant, Hejnice, Smědava. ČSAD Jablonec nabízí spoje do Liberce a městskou dopravu v Jablonci.

Systém bude fungovat zkušebně do 31. 12. 2004 a já doufám, že se jej bude dařit v zájmu rozvoje cestovního ruchu v naší oblasti postupně rozšiřovat, a proto jeho fungování podpořila také Rada města Jablonce n. N.

Platnost jízdenek a zakoupení

Jízdenky LIBNET platí každý den a lze je zakoupit na těchto stanicích Českých drah: Jablonec,Tanvald, Železný Brod, Liberec, Hrádek, Chrastava, Frýdlant, Raspenava, Jablonné v Podj., Česká Lípa, Nový Bor, Rybniště, Rumburk, Varnsdorf a v předprodeji ČSAD Jablonec v Pražské ulici. Tam vám také pracovníci našich přepravců rádi podají další informace.

Protože jsou prázdniny a dovolené takřka v plném proudu, využijte tuto nabídku jako vhodný tip třeba na rodinný výlet i k našim sousedům. Šťastnou cestu a hezké léto.

Ing. Radovan Louda
místostarosta

Další informace:

Vytvořeno 11.8.2004 16:33:58 | přečteno 3688x | Petr Vitvar