Ski Klub - oddíl běžeckého lyžování

Vznik klubu sahá až do poválečné historie, kdy byl v roce 1948 založen jako Sokol Mšeno. Za bohatou éru své existence se stal nejúspěšnějším klubem Svazu lyžařů ČR, a to nejen v počtu nasbíraných republikových titulů (více jak 250), ale i největší členskou základnou s bezmála čtyřmi stovkami členů.

Zázemím klubu je administrativní budova v Břízkách a lyžařský areál - známé „Kolečko“. Areál vznikl v 80. letech a svým vybavením je přizpůsoben k pořádání závodů na všech úrovních. Veřejnost bude jistě zajímat, že v zimních měsících je večer kolečko osvětleno a upravené stopy umožňují „jít na běžky“ každému i ve všední den po práci. Tréninky závodníků končí kolem 18. hodiny a svítí se přibližně do devíti.

Ohlédneme-li se za největšími úspěchy závodníků klubu, jsou tu dnes již historické medaile z MS či ZOH. Novodobá historie je spojena hlavně s úspěchy dorostenců a juniorů, neboť reprezentanti v dospělých kategoriích se dále připravují v rezortních klubech (ženy v SKP Jablonec, muži v Dukle Liberec). Ve dvanáctičlenném reprezentačním družstvu juniorů bylo v loňském roce zařazeno devět členů našeho Ski klubu. Loňským velkým úspěchem bylo vítězství v Superpoháru, kde je hodnoceno všech 57 českých klubů od žáků po dospělé. Úmyslně zde neuvádíme konkrétní jména, protože bychom neradi na někoho zapomněli. Navíc by jen soupis jmen zaplnil vymezený rozsah článku.

Pokud se zaměříme na další cíle klubu, pak se jedná především o finanční a materiálové zajištění sportovní činnosti všech našich družstev od přípravky po dospělé. Dále chceme kvalitně uspořádat plánované soutěže a podílet se na přípravě a organizaci Světového poháru a Mistrovství světa v klasickém lyžování. V investiční oblasti připravíme v souvislosti s Integrovaným plánem města kvalitní podklady a projekty pro získání grantů na rekonstrukci sportovního zázemí klubu.

Nejdůležitější je ovšem práce trenérů s dětmi, a proto zde chceme poděkovat všem dobrovolným trenérům, rozhodčím a členům realizačních týmů. Vyzýváme též rodiče šikovných dětí ve věku od 6 do 10 let, které by se chtěly věnovat krásnému, ale těžkému sportu, aby je mezi nás přivedli. Přijít můžete každé pondělí od 16 hodin na „Kolečko“.

S lyžařským pozdravem „Skol!“ Ski Klub Jablonec n. N.

Vytvořeno 30.11.2007 14:30:44 | přečteno 6596x | Petr Vitvar
load