Regionální veřejná sbírka - Pozvedněte slabé!

Nadace EURONISA pořádá již čtvrtý ročník regionální veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“. Hlavním záměrem projektu je ukázat na palčivé problémy některých lidí okolo nás, a zorganizovat veřejnou akci, která přispěje k jejich řešení.

Patronem této sbírky je Stanislav Zindulka. V minulosti jimi byli František Peterka a Jan Kanyza. Sbírku též podpořili Předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, hejtman Libereckého kraje Petr Skokan či hokejový brankář Milan Hnilička.

Konkrétní účel sbírky

• pomáhat týraným, zneužívaným a zanedbaným dětem
  • zlepšovat a obohacovat život tělesně a mentálně postiženým lidem
  • pomáhat starým, nemocným a opuštěným lidem v jejich každodenním životě

Způsob přispívání

Dárci mohou přispívat:

• svojí hotovostí do pokladniček v ulicích měst ve vybraném období
  • bezhotovostně přímo na číslo účtu 705 705 705/2700 (HVB Bank CR)

Platnost sbírky

Veřejná sbírka „Pozvedněte slabé!“ obdržela Osvědčení podle zákona č. 117/2001 Sb., o veřejných sbírkách. Toto osvědčení má Číslo jednací KULK 30764/2006 SO/M/VS/1 a bylo přijato dne 27. dubna 2006, přičemž sbírka byla zahájena na dobu neurčitou.

Organizace vybrané do 4. ročníku a jejich projekty:

Jablonec nad Nisou

• Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje (Jablonec n. N.) - osobní asistence pro jablonecké seniory a zdravotně handicapované
  • Diana o.s. - asistenční služba pro těžce zdravotně postižené děti

Ve dnech 11. až 15. prosince se za pomoci dobrovolníků ze Střední průmyslové školy strojnické a Střední uměleckoprůmyslové školy a vyšší odborné školy uskuteční veřejná sbírka v Jablonci nad Nisou. Studenti budou lidem nabízet k prodeji přívěsky s kuličkovým perem (1 ks/30 Kč). Takto získané prostředky budou, po ukončení 4. ročníku veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“ v prosinci 2006, předány na jaře následujícího roku vybraným neziskovým organizacím.

Jan Pelant
koordinátor projektu „Pozvedněte slabé!“
e-mail: jan.pelant@euronisa.cz
web: www.pozvedneteslabe.cz