Vrabčáci jedou do Mexika

V pátek 16. listopadu odletí Vrabčáci na čtrnáctidenní turné do Spojených států mexických. Pátá cesta sboru do této daleké země opět přiblíží vzdálené kultury.

Vrabčáci navštívili Spojené státy mexické poprvé v roce 1998 a od té doby jsou jejími pravidelnými návštěvníky a jsou jediným sborem v ČR, který takto pravidelně v Mexiku vystupuje. Během těchto let se mu povedlo navázat velmi dobré vztahy s Českou ambasádou a českou kulturní obcí v Mexico-city.

Náročný program začne již 17. listopadu koncertem pro českou kulturní obec v Mexico-city. V následujících dnech čeká Vrabčáky dalších 8 koncertů pro mexickou veřejnost. Celý program Vrabčáků bude postaven zejména na českých, moravských a slovenských lidových písních v úpravách M. Uherka, M. Raichla, M. Ebena a Z. Lukáše. Nebude chybět ani gregoriánský chorál, tvorba evropských skladatelů z období baroka, klasicismu a romantismu - A. Dvořák, P. I. Čajkovský. V programu si Vrabčáci pro mexické publikum připravili oblíbenou lidovou píseň La Cucaracha.

Součástí jejich koncertního turné bude i seznámení s tamější kulturou, životem včetně školství. Sbor bude přijat na vládní úrovni ministrem kultury. Pohostinnost sboru Vrabčáci připravil dětský sbor Niňos Cantores de Estado de Mexico jehož sbormistrem je Alberto Alvarado Reyes.

Vrabčáci však nebudou jen zpívat a čeká je bohatý doprovodný program. V průběhu celého turné navštíví pyramidy v Teotihuacánu, historické Zocalo, zábavní park Six Flags či antropologické muzeum. Na závěr celého turné stráví několik dní ve vyhlášeném letovisku Acapulcu.

Vytvořeno 15.11.2007 13:32:51 | přečteno 3314x | Petr Vitvar
load