Skřivánek slaví 20 let

Dětský pěvecký sbor Skřivánek byl založen na podnět od­boru školství v Jablonci nad Nisou. Vedením sboru byla pově­řena učitelka Věra Pokorná. Skřivánek je určen pro děti ve věku od 3 do 6 let, pravidelné zkoušky probíhají v mateřské škole „Mšeňáček“. Děti mají v repertoáru písně lidové i umělé, které odpovídají jejich věku.

Za dobu svého trvání sbor vystupoval při různých kulturních akcích, benefičních koncertech, festivalech a přehlídkách. Děti účinkovaly v rozhlasu, televizi, jejich pódiem byla Bertramka, Křižíkova fontána, Kongresové centrum, divadlo Ungelt, Smetanova síň Obecního domu v Praze a další místa. Sbor též účinkoval se známými umělci, například s Editou Randovou, Jaroslavem Svěceným, Radkou Fišarovou a dalšími. V zahraničí reprezentoval v Itálii, Německu, Chorvatsku, Španělsku, ve Francii a ve Vídni na světovém vánočním festivalu. Dětský pěvecký sbor je organizátorem akcí Jablonecká písnička, Vá­noce se Skřivánkem, Rozloučení s budoucími školáky, Kytička písniček, nahrál své druhé CD. Skřivánek je oceňován jak ze strany odborníků, tak i široké veřejnosti.

Pozvání na slavnostní koncert
U příležitosti výročí založení sboru se v sobotu 25. listopadu od 16 hodin uskuteční v jabloneckém Městském divadle slavnostní koncert DPS Skřivánek. Srdečně zveme všechny bývalé zpěváky, jejich rodiče a přátele.

- vp -

Vytvořeno 8.11.2006 16:03:17 | přečteno 2698x | Petr Vitvar