S občany budeme otevřeně diskutovat

Úvodník

Říjen je mým měsícem a mám ho, stejně jako celý podzim, z celého roku nejraději. Nevím sice, jaké přinese počasí, ale ten náš říjen na radnici, bude pěkně horký. A navíc bude zpestřen krajskými volbami. K čemu jsou dobré? To vám strany brzy sdělí při agitaci.

V Jablonci nás v říjnu čekají složitá rozhodnutí o důležitých stavbách. Čeká nás rozhodování o průtahu severní tangenty přes Vrchlického sady a kolem přehrady. Klidnou vilovou čtvrtí by měla projít dočasná hlavní spojnice mezi Libercem a Tanvaldem. Již dnes je situace v místě často na hranici únosnosti. Jak ale vyřešit křížení hlavní Palackého třídy s tranzitní dopravou z Liberce na Tanvald? Jsou navržena čtyři řešení a každé má své pro a proti. Oblast je především jedinečnou vilovou čtvrtí s alejemi, perlou meziválečné architektury, chodí se tudy do Mšena, k přehradě, za odpočinkem... Je skutečně nutné obětovat park silnici a křižovatce? A nebo zkusíme schovat dopravu pod povrch, Palackého třídu zklidnit, vrátit do ní stromořadí, obnovit bulvár... Jedno je jisté - situace se řešit musí! Když se včas rozhodneme a kraj začne věc připravovat, máme šanci zvolit velkorysé a zároveň šetrné řešení, které může být hrazeno z evropských peněz. Když se včas nerozhodneme, pak v roce 2013 skončí možnost fondů EU.

Jinou složitou lokalitou je Kokonín. Je nezbytné řešit celou kanalizaci, musíme se postarat o zlepšení vody v Mohelce. Kde však postavit čističku? Dá se najít řešení přijatelné pro místní obyvatele?

S řadou problémů se potýkáme i v Proseči. Léta neřešená kanalizace, úzké silnice, nejsou zde školy, obchody, ale bude se zde stavět. Jak skloubit zájmy lidí, investorů a města?

Jedno můžu vám občanům slíbit - budeme s vámi otevřeně diskutovat a budeme se snažit nalézt spravedlivá a užitečná řešení.

Lukáš Pleticha
místostarosta

Vytvořeno 30.9.2008 7:24:54 | přečteno 2314x | Petr Vitvar
load