Jednička za dobře odvedenou práci

Úvodník

Vážení spoluobčané,

jsou za námi dny a týdny prázdnin či dovolených a poslední třetina roku ťuká na dveře. Začínáme novým školním rokem, a tak jako vždy se i letos o prázdninách na školách pilně pracovalo. Proběhla první fáze rekonstrukce základní školy v Pasířské ulici a pokračovala dostavba školní jídelny základní školy v ulici Mozartova a rozhodlo se o výstavbě sportovního areálu u ZŠ 5. května. Ve hře zůstávají rekonstrukce venkovních plášťů základních škol v ul. Liberecká a Arbesova. Rádi bychom též přeměnili dosavadní, už dosluhující asfaltové hřiště v ZŠ Pasířská v nové venkovní moderní sportoviště.

Pokud si k tomu přidáme úspěchy při získávání finančních prostředků z fondů Evropské unie (magnetická rezonance v městské nemocnici, Jablonecko jako centrum cestovního ruchu Jizerských hor, obnova alejí), pak můžeme prohlásit, že město Jablonec nad Nisou aktivně zvládlo první pololetí roku 2008 a je připraveno úspěšně dotáhnout problematiku systematické obnovy škol až do samotného konce.

V době prázdnin nám udělali velkou radost především žáci naší základní umělecké školy v Podhorské ulici. Na začátku července se zúčastnili Olympiády pěveckých sborů v rakouském Grazu (Štýrský Hradec) a v silné konkurenci sborů celého světa přivezli zlatou medaili v kategorii dětských pěveckých sborů a stříbrnou medaili v otevřené kategorii duchovní hudby. Úspěch je to nečekaný, ale kdo zná alespoň trochu práci a činnost jabloneckého sboru Iuventus, Gaude!, tak ví, že to zas tak velké překvapení není. To se jenom poctivá a srdcem tvořená práce přetavila do zaslouženého ocenění na mezinárodním poli.

Pokud si za tím vším, co je výše popsáno, představíte množství odvedené práce, pak si můžeme dát za první pololetí tohoto roku velkou jedničku s hvězdičkou.

Petr Tulpa
starosta města

Vytvořeno 29.8.2008 12:40:10 | přečteno 2325x | Petr Vitvar
load