Ve školách se pilně pracovalo

Doba dovolených a prázdnin utekla, alespoň mně, velmi rychle a najednou je tu podzimní čas a s ním i tradiční Podzimní slavnosti a Den památek v našem městě. Ať jsem však dále přemýšlel o čemkoliv, co by mohlo být náplní zářijového úvodníku, nepřišel jsem na nic jiného než na začátek školního roku. Pro mě měl a má vždy příchuť něčeho nového, co začíná a čím se bude mnoho občanů tohoto města intenzivně zabývat v dalších měsících.

Školní rok 2007/2008 byl zahájen z pohledu města přímo vzorově. Provedli jsme několik rekonstrukcí, které se dotkly šesti školských zařízení. To není vůbec špatný výsledek. V základních školách Arbesova, Šumava a Pod Vodárnou se změnil vzhled sociálních zařízení, na ZŠ v ul. 5. května došlo k celkové výměně oken, rekonstrukci tělocvičny a byl kompletně postaven spojovací krček mezi hlavní budovou školy a školní jídelnou. Nový kabát dostala i základní škola v Janáčkově ulici a kompletní nové stropní konstrukce včetně podlah získala mateřská škola v ulici Střelecké. Celkové náklady vynaložené na tyto opravy představují částku 31,565 mil. Kč.

Myslím, že je čím se pochlubit a je koho chválit. Když k tomu připočteme ještě otevření nového venkovního víceúčelového hřiště u Gymnázia v ulici Dr. Randy, které je ve správě Krajského úřadu Libereckého kraje, můžeme říci, že školství města Jablonce nad Nisou získává vedle kvality výuky i kvantitu v podobě zlepšujících se provozních podmínek.

Tento směr obnovy škol a školských zařízení budeme chtít zachovat. Máme připravené projektové dokumentace na rekonstrukce venkovních plášťů u dalších tří škol (Pasířská, Arbesova, Liberecká) a školy chceme rozšířit i o venkovní víceúčelová hřiště (Pasířská, 5. května, Arbesova, Liberecká).

Dále se nám v procesu tvorby Integrovaného plánu rozvoje města objevila výrazná potřeba obnovy provozního zázemí mateřských škol, což je náš další úkol v budoucích letech. K novým úkolům přibude v příštím roce i péče o základní uměleckou školu a Dům dětí a mládeže Vikýř. No, není toho málo, co myslíte?

Petr Tulpa
starosta města

Vytvořeno 30.8.2007 9:00:11 | přečteno 2331x | Petr Vitvar
load