Léto budiž pochváleno

Úvodník

Léto budiž pochváleno, chce se mi říci s klasikem. Neboť právě léto přináší trochu klidu a uvolnění v každodenním shonu. Většina z nás odjíždí na dovolenou a konečně má příležitost věnovat se svým dětem bez stresu, že když si pohrají déle, nestihnou domácí úkoly nebo kurz angličtiny. Také si možná s překvapením všimnete, jak ty děti rychle rostou, kolik rozumu pobraly a na co nového v tom barevném světě zase přišly. A nejlépe se takové novinky sdělují na výletě.

Někdy si říkám, proč se štveme do dalekých krajů, když často neznáme ani to, co máme takříkajíc za humny. Proč nevyužít třeba víkendové jízdenky, které se městu podařilo ve spolupráci se společností ČSAD zařídit? Nechme doma auto, přibalme si do batůžku svačinu a vydejme se poznávat Jizerky. Mají svůj značný půvab nejen během lyžařské sezony, skrývají přeci mnohá turistická překvapení i v létě. A pokud opravdu nevíte, kam byste zamířili, zkuste tipy na výlety nebo na prázdniny na webových stránkách www.jabloneckarodina.cz.

Problém ale je, když musíte i o prázdninách do zaměstnání, nemáte „hlídací babičku a školka je zavřená, protože i tady musí proběhnout dovolená. Letos proto přicházíme s novou variantou pro vytížené rodiče - nabízíme seznam registrovaných poskytovatelů péče o předškolní děti. A protože chceme, aby Jablonec byl skutečně městem přátelským rodině, rozhodli jsme se přispívat na úhradu prázdninové péče i finančně. Bližší informace opět najdete na webových stránkách města nebo jablonecké rodiny.

O prázdninách se čas tak nějak zpomalí. Možná za to může horké počasí (pokud tedy právě vyjde), možná delší dny přinášejí pocit, že máme více času. Takže, kdybyste měli chuť podniknout něco výjimečného, mám pro vás jeden tip. Na počátku prázdnin budou v Jablonci a sousedním Liberci soutěžit mentálně postižení sportovci na mezinárodních hrách Global Games. Určitě je vaše podpora potěší. Jablonec bude hostit tenis na Proseči, basket v městské hale u přehrady a atletiku na Střelnici. Vstup je zdarma, program najdete na plakátovacích plochách či na oficiálních stránkách her i v Jabloneckém měsíčníku.

Co dodat závěrem? Snad jen - užijte si všichni krásné a klidné prázdniny, odpočiňte si a na podzim se plni sil vraťte opět ke svým povinnostem. Školáci na Žižkově Vrchu se budou navíc vracet do nového a krásného prostředí, protože v září se bude otevírat škola v Pasířské ulici po náročné celkové rekonstrukci.

Petr Vobořil
místostarosta

Vytvořeno 2.7.2009 14:11:19 | přečteno 2665x | Petr Vitvar
load