Fotoklub Nekras

Fotoklub Nekras byl založen v roce 1996 dvěma nadšenci - Jiřím Bičištěm a Karlem Rakušanem. Pokusili se tak navázat na tradice Okresního fotoklubu svazu českých fotografů, který se rozpadl po roce 1989.

Ukázalo se, že myšlenka založit nový fotoklub byla dobrá, protože hned během prvního roku se přihlásilo dvanáct aktivních členů a činnost se tak značně rozrostla. Fotoklub se přihlásil do čtyř mapových okruhů, což je soutěž vypsaná mezi fotokluby z Čech a ze Slovenska. Již v prvních letech se ukázalo, že fotografové z Jablonce patří mezi tu lepší polovinu fotoklubů - a to platí dodnes.

Někteří členové Nekrasu začali dokonce obsazovat přední místa v hodnocení jednotlivců. V posledních letech se pravidelně umisťuje velmi dobře Zdeněk Holubec s fotografiemi hlavně z Jizerských hor. Tam jej můžete také často potkat s fotoaparátem.

Fotoklub se schází jednou za čtrnáct dnů ve středu ve Spolkovém domě a k dalším neformálním diskusím nad donesenými fotografiemi se členové setkávají každé druhé úterý ve starokatolickém kostele. Na budově jablonecké obchodní akademie najdou zájemci klubovou vývěsku, která slouží k prezentaci prací jednotlivých autorů. Jsou zde uvedeny i kontakty pro ty, kteří by potřebovali nějakou informaci o fotoklubu. Rádi mezi námi uvítáme každého, kdo rád fotografuje a chtěl by výsledky své práce ukázat i ostatním.

Jiří Bičiště

Vytvořeno 4.7.2008 13:06:58 | přečteno 2796x | Petr Vitvar
load