Dočkali jsme se prázdnin a dovolených

Úvodník

Konečně je před námi ten toužebně očekávaný, a jistě i zasloužený, čas relaxace, odpočinku a prázdninových radovánek. Každý má samozřejmě jiné představy, jak si ho užije, ale pro většinu z nás je přeci jen jedno společné: téměř všichni si přejeme, aby bylo pěkné letní počasí. Nezbývá tedy než doufat, že k nám jablonecké léto bude štědré a nebude si s námi zahrávat tak, jak to občas dokáže.

Někteří z nás se chystají tradičně do teplých krajů. Ale ani ti, kteří zůstanou doma, nemusejí přijít zkrátka. Volno a odpočinek lze trávit aktivně - třeba v krásné přírodě Jizerských hor. Ti pohodlnější mohou dát přednost koupání v jablonecké přehradě nebo v městském bazénu. Příjemný bude pobyt na zahradě bazénu, kde je pro nejmenší ratolesti připraveno nové nerezové brouzdaliště s veškerým potřebným zázemím. Maminky a tatínkové, kteří mají o své ratolesti při koupání v přehradě obavy, zde najdou bezpečné místo, jež jim umožní užívat si volného času v klidu a bez starostí.

Pokud někdo nechce ani v létě přijít o kulturní a společenské prožitky, pak bude mít přímo v Jablonci řadu příležitostí k návštěvě zajímavých událostí. Celou škálu programů nabízí například Jablonecké kulturní léto, které pro vás připravuje Eurocentrum od 10. července do 29. srpna na Letní scéně. Mimořádnou akcí přesahující významem náš region je Mezinárodní trienále Jablonec 2008, které začalo 20. června a potrvá až do 27. září. Pořádá ho Muzeum skla a bižuterie.

Ať už se tedy o prázdninách chystáte na dovolenou do vzdálených krajů, nebo zůstanete doma v Jablonci, přeji vám krásné a spokojené chvíle odpočinku a co nejvíce slunečných dnů.

Otakar Kypta
místostarosta

Vytvořeno 4.7.2008 13:06:31 | přečteno 2194x | Petr Vitvar
load