V oddělení nás je pět

Učíme se komunikovat za pochodu, snad i v poklusu - asi tak bych naše oddělení pro komunikaci s veřejností velmi obecně charakterizovala. Jsme to právě my, jejichž práci potkáváte na stranách radničního zpravodaje i na stránkách internetových.

Jsme mladí, co se existence oddělení týká - jeho stáří se dá zatím počítat na pouhé měsíce. Čili jsme ve věku batolecím, hravém a stejně tak vypadá i naše práce. Ne snad, že bychom si v pracovní době hráli, spíše stejně jako to batole si ohmatáváme okolní svět a snažíme se s ním spřátelit. Seznamujeme se s novým tvarem městského periodika, s novými kolegy i sami mezi sebou, vždyť dvě pětiny z nás jsou též nové.

Chce se mi říct, že my jsme ti chytří, jelikož máme v náplni práce všechno vědět a každého znát. Ale ti chytří jsou hlavně v ostatních odděleních a my máme oficiálně povoleno se ptát, všech a na všechno. A stejně jako dětem by nám měli všichni naše dotazy zodpovědět a vysvětlit tak, abychom odpovědím porozuměli. Neboť porozumíme-li, můžeme vysvětlovat dál. Potom může být naše tisková mluvčí dobře znalá problémů a kladů městského úřadu a může je tlumočit zahraničním návštěvám. Stejně tak naše tajemnice sboru pro občanské záležitosti pak může moudře vypravovat do života miminka či čerstvé maturanty i důstojně popřát mnoho štěstí jubilantům a dlouholetým manželům, jimž to prostě vyšlo! Pak může být náš webmaster obeznámený a připravovat webové stránky tak, aby město díky jeho šikovnosti a dobré práci získalo za internetové stránky nejvyšší republikové ocenění - Zlatý erb. Tím pádem může redaktor Jabloneckého měsíčníku uvážlivě třídit informace, které vám každý měsíc chceme nabídnout. A pak se může vedoucí celého oddělení soustředit na obsáhlé texty a přípravu časově náročných akcí, jakou bude například sté výročí našeho divadla, protože má ve svém týmu pracovité a spolehlivé lidi.

Jana Fričová
vedoucí oddělení komunikace s veřejností

Vytvořeno 4.7.2007 16:17:58 | přečteno 2672x | Petr Vitvar
load