Tělovýchovná jednota Delfín

TJ Delfín provozuje svoje aktivity od roku 1967. Je zaměřena především na vodní sporty a dle činností se člení na oddíly jachtingu, windsurfingu, vodního slalomu a oddíl rekreačního sportu zaměřený na vodní turistiku a divokou vodu.

Pro svoje sportování mají oddíly vybudováno dobré zázemí. V Jablonci to jsou dvě loděnice u přehrady. Na Tajvanu se scházejí surfaři a jachtaři, u haly loděnice v Cikánské zátoce vodní turisté a příznivci divoké vody. Vodní slalomáři trénují na Malé Skále na Jizeře.

Kam na divokou vodu

Příznivci divoké vody si v našich podmínkách užívají hlavně při jarním tání. Kamenice, Jizera, Mumlava či Jizerka jsou pro vodáky vyhledávanými místy. V ostatních měsících je nutné za dobrými tréninkovými možnostmi a atraktivními vodáckými zážitky cestovat. Zájezdy na divokou vodu na alpské řeky nebo do Norska jsou skutečné adrenalinové lahůdky.

Jak začít s vodním slalomem

Kanoisté si zvláště u začátečníků vystačí s místními podmínkami. Pro vodní slalom se stále vylepšují tréninkové tratě jak na Malé Skále, tak na peřeji Paraplíčko na Jizeře. Základům pádlování se ovšem zájemci mohou naučit třeba na přehradě. Později už musí na umělé slalomové dráhy do Prahy, Roudnice nebo Veltrus. Pravidelně též pořádáme jarní slalomové závody na Kamenici. V Delfínu začínali i někteří reprezentanti. Miroslav Šimek - spolu s Jirkou Rohanem účastník dvou olympiád (1992 Barcelona, 2. místo v Atlantě 1996), Jirka Prskavec reprezentoval na OH v Atlantě a v Sydney 2000, Ondra Raab navázal v r. 2004 v Athénách. Nyní má blízko k juniorské reprezentaci Ondra Tunka z Malé Skály.

S Delfínem za vodní turistikou

Klasická vodní turistika na Jizeře, Ploučnici, Vltavě a dalších českých řekách patří už tradičně k trampskému stylu trávení dovolené. I to Delfín nabízí. Je to spíše záležitostí rodinou, kde můžou děti získat vztah k vodě a řece a naučit se pobytu v přírodě.

Windsurfing a jachtaření

Jachtaři se věnují především okruhovému jachtingu. Se surfaři jezdí na závody na Máchovo jezero, Nové Mlýny, Lipno, Žernoseky, Barboru a další vodní plochy u nás i v zahraničí. Oddíl klasického jachtingu nabízí členství talentované mládeži ve věku od 6 let.

Další informace:

  • www.tjdelfin.cz
  • propagační skříňka v Komenského ulici
  • kontaktní telefon: 721 963 403
Vytvořeno 4.7.2007 16:18:23 | přečteno 3115x | Petr Vitvar