Oddíl cyklistiky při SK Břízky

Oddíl cyklistiky vznikl v roce 1989 pod hlavičkou TJ Elitex Jablonec nad Nisou. V prvních letech měl kolem dvaceti členů, převážně z řad mládeže. Po prvním zkušebním roce se naši členové začali zúčastňovat silničních cyklistických závodů po celém Severočeském kraji.

Přestože se trenérské práci v oddíle věnovali především rodinní příslušníci, výsledky se začaly postupně dostavovat. Během několika sezon dostali někteří naši závodníci dokonce možnost závodit za renomované oddíly (M. Grégr - Sokol Holé Vrchy, M. Kominík - RH Plzeň, J. Krametbauer - AŠ Mladá Boleslav).

Po několika hubených letech se v současnosti sešla opět skupina dětí, jež mají zájem o cyklistiku, a to nejen o tu rekreační. Tým deseti až dvanácti dětí se s trenérem Musilem během zimy připravoval v tělocvičně v Arbesově ulici. V letní sezoně se pravidelně zúčastňují závodů po celém regionu (Peklo severu, Kerda cup apod.). Součástí přípravy je i letní týdenní soustředění. Vlastní program pak má samostatná skupina cykloturistiky, jejíž hlavní náplní jsou výlety po naší vlasti.

Programem oddílu není jen účast na závodech v silniční a horské cyklistice, ale také pořadatelství jednoho ze závodů soutěže „O nejlepšího Severočecha“. Tím jsou tradiční OKRUHY JABLONECKA. Letos se uskuteční již jejich 18. ročník. Jedná se o silniční městské kritérium v okolí Gymnázia dr. Randy. Tyto závody konané začátkem května mají vždy velice dobrou účast závodníků z celé České republiky. Závod je vypsán pro všechny kategorie od náboru až po dospělé. Sedmým rokem je zároveň i Memoriálem Karla Boušky. Tento bývalý známý reprezentant v cyklokrosu byl mnoho let patronem a podporovatelem našeho oddílu. Pozvánku na závod najdete na této straně nahoře.

Veškeré všeobecné i aktuální informace o dění v našem oddíle, popř. kontakty, jsou k dispozici ve vývěsní skříňce u pošty ve Mšeně. Noví zájemci o cyklistiku ve věku od 9 let jsou vítáni.

Milan Bém
předseda oddílu

Vytvořeno 30.4.2008 14:05:44 | přečteno 3663x | Petr Vitvar
load