Vyjít vstříc je jejich pracovní krédo

Představujeme vám Informační centrum

Potřebujete mapy a tip na pěkný výlet, hledáte kontakty na firmy, možnosti ubytování v Jablonci pro přátele a obchodní partnery, sháníte tlumočníky či průvodce nebo reprezentativní materiály o městě a nevíte, kde přesně hledat? Možností máte několik, nejsnadnější jsou dvě - zapnete internet a nebo zajdete do vnějšího informačního střediska městského úřadu.

Tady vám čtveřice žen pod vedením Dany Tkáčové nabídne hned celé stohy informací, počínaje tipy na výlet do Českého ráje, Krkonoš, Jizerských či Lužických hor a konče třeba kontakty na zasklívací firmu, ač je to nad rámec jejich povinností. Už více jak deset let se „vnější íčko , jak se oddělení úřadu přezdívá, snaží přinášet nejaktuálnější novinky nejen v turistickém ruchu společně s kompletním servisem, ale i v oblasti firemních kontaktů. V tomto směru je určitě podstatná i spolupráce s jabloneckou hospodářskou komorou.

Zahraniční zákazníci přijíždějící pro nové obchodní kontakty či bývalí obyvatelé Jablonce žijící dnes v cizině a hledající své kořeny jsou velmi častými hosty tohoto zařízení. Díky několikajazyčným schopnostem zdejších pracovnic (běžně se tu mluví anglicky a německy, základní informace je však možné dostat i ve francouzštině, španělštině či ruštině) se daří všem v nejvyšší možné míře pomoci. Protože znají poptávku, nabízejí několik informačních katalogů, z nichž zřejmě nejžádanějším je katalog sklářských a bižuterních firem, jenž nemá v republice obdoby. Kontakty v něm obsažené nejsou jen z Jablonce, ale z celého regionu včetně Harrachova. Zájem firem je takový, že letos připravují v íčku už jeho pátý díl.
Další nepřehlédnutelnou aktivitou zdejšího kolektivu je vydávání propagačních tiskovin a knih v několika jazykových mutacích.

„Jedním z největších loňských úspěchů našeho oddělení je 1. místo v národní přehlídce propagačních materiálů Tourpropag 2006 za zpracování turistické mapy Jizerských hor pro vozíčkáře, jejímž obsahem jsou tipy na výlety, informace o bezbariérovosti a vyznačené trasy s kilometráží," říká Dana Tkáčová.

Pyšné jsou však i na knihu Jana Kašpara Stručný průvodce sedmi stoletími města. „Troufáme si říci, že je to dobře napsaná kniha, vybavená bohatým obrazovým materiálem, přehledně popisující zajímavou historii města, sděluje vedoucí oddělení. Na závěr dodává, že vítán je i ten, kdo se chce na Jablonec jen podívat z výšky radniční věže. (fr)

Vytvořeno 9.5.2007 14:41:12 | přečteno 2641x | Petr Vitvar
load