A máme tu květen,

kdy všichni najednou pociťujeme jarem vonící atmosféru. U nás v Jablonci se naplno probouzí příroda, lidé se těší na vycházky, projížďky na kole nebo jiné sportovní aktivity; vyměňujeme šatník, ukládáme lyže a zimní výstroj a přemýšlíme, co budeme dělat v následujících měsících.

Plánujeme, dáváme si předsevzetí a chystáme důležité životní změny.

Také redakce Jabloneckého měsíčníku jednu takovou změnu přichystala. Radniční zpravodaj pro občany našeho města se oblékl do nového hávu. Nezměnil jenom svůj vnější vzhled, ale výrazně se proměnil i jeho obsah. Informace, které jste byli zvyklí v něm pravidelně nacházet, budete mít k dispozici i nadále. Obsah měsíčníku se ale rozšířil, vznikly nové tématické bloky a pravidelné rubriky. V nich se budete setkávat s významnými osobnostmi místního života, seznámíte se s aktivitami jabloneckých spolků, kulturních organizací i sportovních jednot, více informací bude zpravodaj přinášet o dění v sousedním Liberci. Nevynecháme ani názorovou polemiku nad aktuálními problémy a budeme se snažit více zapojit ty občany, kterým není lhostejné, jak se proměňuje tvář našeho města. Pokračovat chceme v uveřejňování příspěvků z jablonecké historie, které jsou u vás čtenářů tak žádané. Neopomeneme ani běžný život města s každodenními problémy. Přichystané změny se dotknou i úvodníků. Ty již nebudou sólem pro starostu města, jak tomu bylo dosud, ale prostor oslovit čtenáře dostanou i jiní.

Co zbývá dodat na závěr? Přeji novému měsíčníku, aby se vám, občanům města, líbil. Aby se stal dobrým praktickým rádcem a pomocníkem, který bude přinášet do vašich domácností zajímavé a čtivé články. Aby byl zvídavý a přátelský, aby nementoroval a hovořil srozumitelným jazykem. Příjemné chvíle nad stránkami nového Jabloneckého měsíčníku.

Petr Tulpa
starosta města

Vytvořeno 9.5.2007 14:40:45 | přečteno 2268x | Petr Vitvar