Od dubna s vámi u nového „kulatého“ stolu

Úvodník

První dubnový den je téměř všechno dovoleno. V mezích zákona a s vtipem ovšem. Vždyť je apríl! Už od 16. století je spojený s různými žertíky a drobnými zlomyslnostmi, které by jindy v roce neprošly. A i když se nejedná o původní český svátek, rychle tady zdomácněl. První písemná zmínka o aprílu v českých zemích pochází dokonce už ze 17. století.

Vždycky jsme se na něj jako kluci ve škole těšili. A protože veselá mysl je půl zdraví, kterého je po dlouhé zimě obzvlášť potřeba, přimlouval bych se za to, abychom i po letech nabrousili svůj ostrovtip a zkusili rozesmát svoje nejbližší. Prostě zařadili svátek bláznů do svého kalendáře, i když nemá takovou mediální podporu jako třeba svatý Valentýn.

V polovině měsíce nás čekají Velikonoce, největší křesťanské svátky, které většina z nás vnímá hlavně jako symbol příchodu jara. Také v našem městě to poznáme, třeba během Velikonočních trhů.

„Jarní úklid“ se nevyhnul ani jablonecké radnici. Rádi bychom vytvořili prostor pro nové nápady a myšlenky, a tak jsme hodnotili a bilancovali, co funguje a co je naopak potřeba vylepšit, čeho se při „úklidu“ zbavit.

A abychom na to nebyli sami, rozhodli jsme se od dubna odstartovat novou sérii setkávání starosty a dalších představitelů města s obyvateli jednotlivých částí Jablonce nad Nisou. Diskutovat chceme nad tématy, která občany trápí, chceme hledat společná řešení. Taková, která jsou přijatelná a zároveň splnitelná.

V posledním dubnovém týdnu bychom cyklus rádi zahájili a zjistili, jestli vám v Jablonci chybí zařízení typu jeslí. Už nyní můžete svůj názor vyjádřit v anketě na webových stránkách města.

Diskuse nad dostupností předškolních zařízení souvisí s titulem „Obec přátelská rodině“, který Jablonec nad Nisou získal minulý rok. Je naším zájmem i povinností zlepšovat a rozvíjet ve městě podmínky pro rodinný život.

Petr Vobořil
místostarosta

Vytvořeno 3.4.2009 10:25:22 | přečteno 1819x | Petr Vitvar
load