Sportovně střelecký klub mládeže LOYD

SSKM LOYD Jablonec nad Nisou byl založen v roce 1972 jako střelecký kroužek při základní organizaci Svazarmu Bižuterie v Jablonci n. N. Již od počátku se jeho členové zaměřili na práci s mládeží mající zájem o dlouhé zbraně (vzduchová puška a malorážka) a rekreační střelbu. Od roku 2000 klub spolupracuje s SSK Mládí, kde pomáhá při výchově dětí.

V polovině 80. let začal klub soutěžit pod patronací JZD Chovatel Lučany n. N. V témže roce zahájil i stavbu nové kulové střelnice ve Smržovce. V roce 1990 byl klub přejmenován a zaregistrován u Českého střeleckého svazu ČR. V současnosti má 120 členů. Prezident klubu Miroslav Loj nám odpověděl na tři otázky:

Je zřejmé, že střelbu není možné provozovat kdekoliv. Kde nacházíte příležitost k přípravě?

Vzduchové zbraně trénujeme v malé hale ve Střelecké ulici a malorážku v našem střeleckém areálu SSKM LOYD, který se nalézá ve Smržovce, v krásném prostředí na úpatí Černé studnice. Střelnice má dvacet stavů pro pušku a čtyři stavy pro pistoli.

Něco jiného jsou ovšem závody. Jakých soutěží se zúčastňujete?

Naši střelci jsou přítomní na všech vrcholných soutěží v ČR, kde dosahují dobrých výsledků. Sami pak pořádáme tři mezinárodní soutěže ve střelbě ze vzduchové pušky Grand Prix Jablonec nad Nisou. V letošním roce se jednalo již o 20. ročník. Jsme též zakladateli a pořadateli mezinárodní ligy Euroregion Nisa. Obě tyto soutěže finančně podporuje město Jablonec nad Nisou. V malorážné pušce pořádáme Grand Prix Jizerských hor - Memoriál Milana Hnízdila.

Dosáhli jste nějakých zajímavých výsledků?

To jistě ano. Třikrát jsme se stali mistry ČR v malorážné pušce, do 10. místa jsme skončili v Českém poháru i v ČP mládeže. Přední místa v jednotlivcích i družstvech jsme obsadili i v Jelení Hoře a Zlatoryji či v německém Forstu a Hoyerswerdě. Naše družstvo je také čtyřnásobným vítězem Mezinárodní ligy ze vzduchové pušky Euroregion Nisa.

(os)

Další informace: