Velikonoční březen

Úvodník

Velikonoce si letos pospíšily, a tak i tradiční velikonoční trhy proběhnou již krátce po polovině měsíce března. Doufejme, že si pospíší i letošní jaro a slavnosti spojené s folklórním programem a prodejem tradičního zboží se budou konat v příjemné atmosféře a přilákají na Mírové náměstí a do jeho okolí ještě více návštěvníků než v minulých letech.

Na Škaredou středu se v bohatém kulturním programu představí jablonecké hudební a taneční soubory odlišných stylů a různého věkového složení od dětí z mateřských škol až po dospělé. Vrcholem programu bude vystoupení brazilského folklorního souboru z města Nova Petrópolis „Grupo de Danc,as Böhmerland . Jak název souboru napovídá, mají jeho členové své kořeny v Čechách, většinou v Jablonci a okolním kraji.

Na Zelený čtvrtek a Velký pátek jsou přichystána lákavá odpolední vystoupení - pohádky pro nejmenší a tanec nebo hudba pro všechny ostatní. Pokud se budete chtít zapojit do letošních slavností aktivněji, přijďte do velkého stanu na Mírovém náměstí, bude tu probíhat výtvarná dílna, kde si můžete uplést pomlázku nebo ozdobit vajíčko. Jistě se vám budou hodit na Velikonoční pondělí.

Současně s velikonočními trhy bude v prostorách jabloneckého Eurocentra probíhat již 8. ročník veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2008. Protože přichází období, kdy zimu střídá jaro, nastává ta správná chvíle začít přemýšlet o letošní dovolené. Veletrh cestovního ruchu je pro takové rozhodování ideálním místem.

Podrobnosti o všech akcích a mnoho další inspirace najdete uvnitř Jabloneckého měsíčníku. Po dlouhé zimě si určitě nejeden z nás říká: „Už se těším na jaro! A to je i téma dětské výtvarné soutěže, která ve spolupráci s mateřskými školami probíhá v Jabloneckém měsíčníku. Sluníčko, teplo a zelenou přírodu s radostí přivítáme všichni, a tak nám všem přeji, aby se to letošní jaro vydařilo stejně jako na dětských kresbách. Ty nejhezčí z nich jsme otiskli a všem malým čtenářům za obrázky moc děkujeme!

Petr Vobořil
místostarosta

Vytvořeno 29.2.2008 11:56:47 | přečteno 2474x | Petr Vitvar
load