Žáci ZŠ Arbesova mapují proměny obcí

Žáci Základní školy Arbesova ve Mšeně navazují na vlastní projekt z let 2005 - 2006 nazvaný „Architektura v krajině Jablonecka“. Ten slouží výuce regionálních dějin.

Náš soubor srovnávacích fotodvojic chceme doplnit zpracováním dalších témat. Protože jsme kromě Jablonce obsáhli i Mšeno, Jablonecké Paseky a Rádlo, nabízíme možnost spolupráce i dětem ostatních základních škol na Jablonecku. Rádi bychom zmapovali historicko-architektonický vývoj a proměny okolních obcí.

Přijďte se podívat na práci kroužku Historického semináře, který působí na naší škole a můžeme se domluvit na společných aktivitách. K dispozici vám bude nejen stávající projekt, ale také kniha „Krajina za školou a panely, které tvořily součást velké výstavy „Proměny Jablonce nad Nisou“. Vystaveny byly v Eurocentru a po celý měsíc též na Novoměstské radnici v Praze.
Další spolupráci chystáme s Muzeem skla a bižuterie, archivem či s audiovizuálním střediskem Městské knihovny. Na přednášky k nám zveme zajímavé hosty, pamětníky i sběratele. Jsme také přihlášeni do připravovaného projektu, který je rozšířen o spolupráci s Českou televizí. Děti si tak vyzkoušejí nejen práci s fotoaparátem, ale i s kamerou. Naším záměrem je vytvořit pásmo vhodné pro seniory a děti z dětských domovů.

Pokud vás naše informace zaujala, kontaktujte nás na adrese hankasamkova@centrum.cz.

Hana Samková
ZŠ Arbesova

Další informace: www.krajinazaskolou.cz

Vytvořeno 8.1.2009 13:22:11 | přečteno 2812x | Petr Vitvar
load